ÚvodO městěAktualityAktuality z městaNové divadlo DJKT se zahalilo do červené barvy, podpořilo Světový den Duchennovy svalové dystrofie

Nové divadlo DJKT se zahalilo do červené barvy, podpořilo Světový den Duchennovy svalové dystrofie

Zdroj foto: Parent Project, z.s.

Zdroj foto: Parent Project, z.s.

Ke Světovému dni Duchennovy svalové dystrofie, který připadá na 7. září, se připojilo Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni, svou budovu Nového divadla nasvítilo v úterý večer do červené barvy.

Duchennova svalová dystrofie je nevyléčitelné onemocnění. Jeho postup může o desítky let zpomalit vysoce specializovaná komplexní péče. Ta však pro dospělé pacienty v České republice není k dispozici. Chybí specializovaní lékaři pro dospělé i navazující odbornosti, které jsou pro kvalitní péči nezbytné. Pacientská organizace Parent Project se snaží prosadit vytvoření těchto komplexních center. Než se to podaří, snaží se tuto péči suplovat.

„Naše práce je důležitá. Duchennova svalová dystrofie je silně progresivní onemocnění. Po 10. roce života usedají pacienti na vozík a potřebují 24hodinovou péči. Proto rodiny vítají společná setkávání, kde si mohou předávat vlastní zkušenosti a získávat nové poznatky,“ řekla Jitka Reineltová, předsedkyně pacientské organizace Parent Project.

Mezi dlouholeté členy organizace patří i sportovec Adam Peška, který získal minulý týden zlatou medaili v disciplíně boccia na Letních paralympijských hrách Tokio 2020.

Editace textu: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 9. 9. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace festivalu Divadlo se otevře v novém okně
15.9. - 23.9.2021
Festival Divadlo
Web Finále Plzeň se otevře v novém okně
24.9. - 29.9.2021
Finále Plzeň
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování