ÚvodO městěAktualityAktuality z městaNouzový stav se prodlužuje do neděle 14. února, s ním i veškerá protiepidemická opatření

Nouzový stav se prodlužuje do neděle 14. února, s ním i veškerá protiepidemická opatření

Vláda České republiky prodloužila po předchozím souhlasu Poslanecké sněmovny nouzový stav do neděle 14. února. Současně s tím jsou prodloužena veškerá protiepidemická opatření systému PES stupeň 5. Současně platná opatření naleznou občané na webu https://koronavirus.plzen.eu. S výjimkami tak dál platí omezení volného pohybu či shromažďování včetně nočního zákazu vycházení, zavřené zůstávají restaurace a obchody kromě provozoven se stanoveným nezbytným zbožím. Školy fungují v režimu online výuky vyjma mateřských, speciálních škol a prvních a druhých ročníků základních škol. Vláda dnes v rámci opatření o provozu služeb umožnila činnost jeslí pro děti do 3 let.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný na tiskové konferenci po jednání vlády zároveň požádal občany a zároveň doporučil, pokud je to pro ně možné, aby v prostředcích hromadné dopravy či v obchodech preferovali nošení respirátorů FFP2 před rouškami.

Nouzový stav platí při nynější vlně epidemie od 5. října. Vláda o jeho prodloužení dnes rozhodovala už popáté. Omezení v Česku odpovídají od 27. prosince nejvyššímu pátému stupni tabulky protiepidemického systému PES. Index PES se sice více než týden drží ve čtvrtém z pěti stupňů rizika, představitelé vlády ale chtějí s případným posunem do nižší úrovně opatření počkat, než se uklidní situace v nemocnicích.

O případném otevření škol bude jednat vláda během příštího týdne, nejdříve by se další školy otevřely od začátku února.

Lyžařská střediska jsou i nadále uzavřena.

Aktualizovaný systém PES by měl vejít v platnost od 1. února, vláda o něm bude jednat v pondělí 25. ledna.

Další užitečné informace najdete na:
https://koronavirus.plzen.eu

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 22. 1. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování