ÚvodO městěAktualityAktuality z městaNouzový stav se prodlouží zatím do konce dubna

Nouzový stav se prodlouží zatím do konce dubna

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky schválila prodloužení nouzového stavu nejdéle do čtvrtka 30. dubna 2020. Na území celé České republiky platí tento stav od 12. března 2020, a to z důvodu ohrožení zdraví občanů pandemií koronaviru, která způsobuje onemocnění covid-19.

S platností do konce nouzového stavu se zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky s výjimkami cest do zaměstnání, nezbytných cest za osobami blízkými, cest nezbytně nutných k obstarávání základních životních potřeb (nákupy potravin, léků, drogerie) či cest do zdravotnických zařízení a zařízení sociálních služeb nebo za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí. Občané mohou trávit čas v přírodě či parcích.

Povinností je od 31. března 2020 nošení roušek či jiné ochrany dýchacích cest na všech místech mimo bydliště. Výjimku mají děti do dvou let věku a řidiči motorových vozidel, jsou-li sami v uzavřeném vozidle. Na veřejně dostupných místech lze pobývat nejvýše v počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti.

S účinností od 7. dubna 2020 0.00 hodin do konce nouzového stavu se zákaz volného pohybu osob nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech.

S účinností od 31. března 2020 také platí zvláštní režim na hranicích, kdy cizinci mají zákaz vstupu na území České republiky a čeští občané mají zákaz vycestovat z území České republiky.

Kompletní informace o povinnostech týkající se vyhlášeného nouzového stavu naleznou občané na webu Vlády České republiky.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 8. 4. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování