ÚvodO městěAktualityAktuality z městaNechte auto doma. V pátek je mezinárodní den bez aut, řidiči mohou v Plzni využít MHD zdarma

Nechte auto doma. V pátek je mezinárodní den bez aut, řidiči mohou v Plzni využít MHD zdarma

Vizuál akce.

Vizuál akce.

Již tento týden se koná Evropský týden mobility a město Plzeň se do něj ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky (PMDP) opět zapojí.

Vyvrcholením bude mezinárodní den bez aut, který vždy připadá na 22. září. Na všech linkách plzeňské hromadné dopravy bude tento den pro řidiče jízdné zdarma, při případné kontrole se cestující revizorům prokáže platným řidičským průkazem.

„V Plzni máme městskou hromadnou dopravu na celosvětové úrovni. Připojení se k Evropskému týdnu mobility je skvělou příležitostí, jak i řidičům osobních aut ukázat, že veřejná doprava pro ně může být alternativou, která je v řadě případů rychlejší, pohodlnější a levnější,“ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

Na středu 20. září pak připravily PMDP výstavu, která bude k vidění v lokalitě U Zvonu. Zástupci dopravního podniku a města Plzně tam budou od 14 do 18 hodin zodpovídat dotazy občanů a informovat je o výhodách městské veřejné dopravy. Chybět nebude ani nejmodernější bateriový trolejbus nebo doprovodný program.

Evropský týden mobility je iniciativa Evropské komise na podporu udržitelné mobility, jež se pravidelně koná třetí týden v září.

Editace textu: Monika Krausová


Zveřejněno: 18. 9. 2023, Monika Krausová

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni