ÚvodO městěAktualityAktuality z městaNádvoří pivovaru obsadí v neděli elektromobily i kotle s polévkou

Nádvoří pivovaru obsadí v neděli elektromobily i kotle s polévkou

Festival polévky už potřinácté provoní Plzeň. Ve 40litrových kotlích dovezených z Maďarska budou přímo před zraky diváků vařit vyhlášené nejen plzeňské restaurace a bistra. Návštěvníci mohou ochutnat asijskou exotiku, středomořské speciality, rybí polévky i českou klasiku. Festival se koná v neděli 19. září od 11 do 17 hodin v areálu Plzeňského Prazdroje. Současně se na nádvoří uskuteční od 16 do 19 hodin akce Plzeň žije elektromobily, na které se představí dvě desítky elektrovozů ze spanilé jízdy napříč Evropou. Vstup na obě akce je zdarma.

Zdroj foto: pořadatel Festivalu polévky

Zdroj fotografií: pořadatel Festivalu polévky

K ochutnání budou polévky ze všech koutů světa – od asijských přes středomořské až po africké. Těšit se návštěvníci mohou na podzimní dýňovou polévku, ruský boršč, francouzskou cibulačku a bujabézu, asijské pho, finskou lososovou polévku nebo třeba i zabijačkovou a dršťkovou polévku. Nebudou chybět ani vegetariánské a veganské polévky, které pořadatelé přehledně označují. Festivalu se zúčastní plzeňské restaurace a bistra, také neziskové a kulturní organizace.

Zdroj foto: pořadatel Festivalu polévky

Jako každý rok se bude vařit přímo na místě před zraky návštěvníků, začátek je v 9 hodin, o dvě hodiny později se polévky budou servírovat. Standardní velikost porce je 300 ml. Všechny polévky jsou navíc soutěžní, a tak návštěvníci mohou hlasovat o tu nejlepší.

Návštěvníci festivalu navíc mohou v pivovaru zažít i automobilovou revoluci a vyzkoušet si jízdu v elektromobilu. Město Plzeň se svými partnery připravilo akci Plzeň žije elektromobily, lidem představí nejen první sériově vyráběný elektrovůz z roku 1994, ale také dvacet dalších, které absolvovaly cestu napříč Evropou Wave Trophy.

Vizuál akce Plzeň žije elektromobily

Vizuál akce Plzeň žije elektromobily

„Můžeme se těšit na prezentaci Louise Palmera, ředitele závodu Wave Trophy, který jako první objel svět v dopravním prostředku na solární energii. Jeho posláním je ukázat veřejnosti, že sluneční energii lze využít pro cestování po celém světě, stal se tak průkopníkem a nadšencem v oblasti e-mobility. Prezentace v anglickém jazyce začne v půl páté v salonku Formanka, potrvá přibližně 45 minut,“ pozval Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně, jehož odbor akci připravil. Louis Palmer objel svět na elektrotříkolce v letech 2007 a 2008, cesta dlouhá 32 tisíc mil mu trvala 17 měsíců, celkem projel 38 zemí světa.

Více informací je na www.festivalpolevky.cz a na facebookové události Plzeň žije elektromobily.

Editace textu: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 17. 9. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování