ÚvodO městěAktualityAktuality z městaMěstský ústav sociálních služeb nebude povolovat návštěvy kvůli možné nákaze koronavirem

Městský ústav sociálních služeb nebude povolovat návštěvy kvůli možné nákaze koronavirem

Městský ústav sociálních služeb města Plzně rozhodl, že kvůli možné nákaze koronavirem nebudou v jeho zařízení povoleny návštěvy. Opatření bude platit od ranních hodin úterý 3. března do odvolání. Ústav tak reaguje na dnešní vyjádření bezpečnostní rady státu, která nedoporučila návštěvy lidí umístěných v domovech seniorů, léčebnách dlouhodobě nemocných a v podobných zařízeních, kde jsou hospitalizováni nebo ubytováni senioři.

„Z toho, co dosud o této nemoci víme, jsou senioři rizikovou skupinou, navíc mají často další přidružené nemoci, což nebezpečí těžšího průběhu onemocnění koronavirem ještě zvyšuje. V našich zařízeních je jich v současné době umístěno na 420 a my máme povinnost je před možnou nákazou koronavirem ochránit, jak to jen nejlépe jde,“ uvedl ředitel MÚSS Vladimír Chuchler. Doplnil, že zaměstnanci ústavu používají roušky, desinfekční prostředky a dodržují další přísná hygienická opatření.

„Rozhodnutí vedení městského ústavu považuji za rozumné. Je přijato s ohledem na klienty zařízení, kteří patří do rizikové skupiny. Nechceme tímto šířit žádnou paniku, ale hlavně chránit klienty Městského ústavu sociálních služeb,“ dodala náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková.

Další informace jsou na webu https://muss.plzen.eu.

Text: Marie Fialová


Zveřejněno: 2. 3. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Smetanovské dny se otevře v novém okně
2.3. - 6.4.2023
Smetanovské dny
Web akce Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
31.3. - 31.3.2023
Hudební ceny Žebřík