ÚvodO městěAktualityAktuality z městaMěsto zve na diskuzi o vzhledu restauračních předzahrádek

Město zve na diskuzi o vzhledu restauračních předzahrádek

Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (ÚKRMP) připravuje aktualizaci stávajících pravidel pro umisťování a vzhled restauračních předzahrádek. Vznikne tak další manuál, který má za cíl zpříjemnit pobyt v centru města. K dané problematice připravil útvar na úterý 4. října od 16 hodin procházku s diskuzí.

Ilustrační foto (zdroj: Útvar koncepce a rozvoje města Plzně)

Ilustrační foto (zdroj: Útvar koncepce a rozvoje města Plzně)

„Je třeba mít na paměti, že předzahrádky slouží k oživení městských ulic – venkovního pobytového prostoru, a tak by se k nim mělo, jak z hlediska umisťování, tak jejich vzhledu, přistupovat. Pokud ze sebe mají gastroprovozy a veřejný prostor vzájemně benefitovat, neměly by se předzahrádky vůči svému okolí uzavírat a tvořit bariéry pro pěší,“ řekla Vladimíra Martinovská z Ateliéru veřejného prostoru ÚKRMP.

„V tuto chvíli máme připravenou pracovní verzi manuálu, který by měl nahradit stávající pravidla. Kromě umísťování restauračních předzahrádek by měl nový dokument řešit i jejich případné ohrazení, zastínění a vybavení, ale také vést ke zjednodušení vyřízení povolení,“ uvedl architekt Jaroslav Holler, vedoucí Úseku veřejného prostoru ÚKRMP. „Neradi bychom ale dělali rozhodnutí od stolu, proto se obracíme na zástupce restaurací a kaváren a chceme slyšet jejich názor. Z tohoto důvodu chystáme na 4. října procházku s diskuzí s provozovateli a zvána je i veřejnost,“ dodal Jaroslav Holler.  Začátek procházky je v 16 hodin v prostoru U Branky.

Restaurační předzahrádky mají pozitivní vliv na oživení města, a proto se město Plzeň snaží podporovat jejich vznik. Počet předzahrádek v centrální oblasti se díky tomu v posledních letech velmi zvýšil. Manuál restauračních předzahrádek bude iniciovat i zjednodušení procesu vyřizování záboru pro předzahrádky.

Editace textu: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 30. 9. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň