ÚvodO městěAktualityAktuality z městaMěsto schválilo výjimku pro příjemce dotací pro letošní rok

Město schválilo výjimku pro příjemce dotací pro letošní rok

Město Plzeň přijalo pro letošní rok sérii opatření pro zmírnění negativních dopadů pandemie covid-19. Jedním z nich je i schválení výjimky ze Zásad poskytování dotací z rozpočtu statutárního města Plzně pro rok 2021 pro příjemce dotací.

„Výjimka z městských pravidel umožní operativní administraci dotací během probíhající koronavirové pandemie, kdy se v důsledku série vládních opatření a epidemiologických nařízení měnily a mění termíny a plánované aktivity příjemců dotací z městského rozpočtu. Jednotlivé magistrátní odbory a úseky tak budou moci bez nutnosti dalšího schvalovacího procesu operativně řešit probíhající změny v podpořených činnostech a projektech,“ uvedla Eliška Bartáková, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí.

Doplnila, že se to týká například změn termínů konání akcí, možnost uznání přípravných nákladů na aktivity, které se nemohly v důsledku omezení uskutečnit, či možnost přesunu akcí do on-line prostoru a podobně. „Hlavním cílem je uchovat diverzitu a občanské aktivity v našem městě v tomto zcela mimořádném období a usnadnit administraci dotací příjemcům dotací,“ dodala.

Text: Marie Fialová


Zveřejněno: 16. 4. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování