ÚvodO městěAktualityAktuality z městaMěsto Plzeň se připojilo ke kampani Česko svítí modře

Město Plzeň se připojilo ke kampani Česko svítí modře

Zdroj fotografií: Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Zdroj fotografií: Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Budova Nového divadla v Plzni se rozsvítila v pátek 2. dubna modře. Město Plzeň se tak prostřednictvím Divadla J. K. Tyla již po několikáté připojilo k osvětové kampani Česko svítí modře, která má zvýšit povědomí společnosti o autismu. S některou formou autismu žije ve světě 148 milionů lidí a v České republice přibližně 200 tisíc osob, ale přesto se o této nemoci všeobecně stále málo ví.

Celorepublikovou kampaň již poosmé pořádá Platforma Naděje pro Autismus, která vznikla, aby propojila všechny, komu není život a osud lidí s autismem lhostejný. Na poruchy autistického spektra (PAS) je stále nahlíženo jako na nové, svým způsobem vzácné onemocnění několika málo obyvatel této země. Opak je však pravdou, počty nově diagnostikovaných případů stále vzrůstají.

Zdroj fotografií: Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Oficiální zahájení kampaně, která potrvá měsíc, bylo stanoveno na 2. dubna v rámci Světového dne zvýšení povědomí o autismu (WAAD). Letošní ročník je tematicky zaměřen na Průkaz osob s poruchou autistického spektra a na Komunikační soubor, jako prostředky k zajištění odpovídajícího přístupu k lidem s autismem v době pandemie i mimo ni (www.mzcr.cz).

Tyto materiály vznikly s cílem změnit přístup odborné veřejnosti a profesí, které v rámci své práce přicházejí do styku s lidmi s PAS a jejich rodinami či doprovodem. Aktuálně jsou to složky záchranného systému, zdravotníci, úředníci či policie.

Více informací o samotné nemoci i o kampani na www.nadejeproautismus.cz.

Editace textu: Marie Fialová

Přílohy

Česko svítí modře(jpg, 2,69 MB)

Zveřejněno: 6. 4. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Slavnosti svobody se otevře v novém okně
6.5. - 9.5.2021
Slavnosti svobody 2021

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování