ÚvodO městěAktualityAktuality z městaMěsto Plzeň připravilo dětský sportovní den na 28. září

Město Plzeň připravilo dětský sportovní den na 28. září

Město připravilo na svátek 28. září 2020 sportovní den pro děti. Akce Plzeň žije zdravě a děti s ní se uskuteční v Křižíkových sadech od 9 do 18 hodin. Akce je pro všechny zdarma, účastníci si po absolvování aktivit odnesou i drobný dárek.

Ilustrační grafika

Ilustrační grafika

Děti si budou moci zastřílet z luku, zakopat na bránu či projet na kolech opičí dráhu. Dále si mohou zkusit rozdělávat oheň pomocí křesadla, komunikaci pomocí vysílaček nebo vyrábění různých druhů uzlů. Připravena je i výuka nordic walkingu pro celou rodinu a další aktivity.

„Děti jsou naše budoucnost. Proto dbám na to, abychom nepořádali pouze vrcholné sportovní akce pro organizovaný sport, ale také zcela základní pohybové volnočasové aktivity pro děti, které nejsou v žádném oddíle zaregistrovány. Snahou je ukázat jim a jejich rodičům možnosti pohybu ve volné přírodě,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, do jehož gesce sport v Plzni patří.

Plzeňský sportovní odbor připravuje každý rok nejen tuto sportovní akci pro děti, ale také pro seniory. Tím je i v letošním roce přebor v plavání, který se bude konat na začátku prosince.

Editace textu: Marie Fialová


Zveřejněno: 25. 9. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany