ÚvodO městěAktualityAktuality z městaLidé v karanténě nesmí třídit odpad, použité roušky je nutné dát do plastového obalu

Lidé v karanténě nesmí třídit odpad, použité roušky je nutné dát do plastového obalu

Ministerstvo životního prostředí České republiky vydalo leták, v němž radí, jak v období pandemie koronaviru nakládat s odpadem tak, aby se zejména nenakazili pracovníci, kteří svoz zabezpečují. Z letáku se lidé dovědí, jak mají postupovat v případě, že jsou zdraví nebo v povinně nařízené karanténě či s prokázaným onemocněním COVID-19.

Jak nakládat s odpadem v období pandemie koronaviru

Jak nakládat s odpadem v období pandemie koronaviru

Mimo jiné se v něm uvádí, že domácnosti s osobami v karanténě či onemocněním COVID-19 nesmí třídit odpad do barevných kontejnerů. Běžný domácí odpad musí všichni lidé před odložením do popelnice zabezpečit, to znamená dát do silnějšího igelitového pytle a zavázat. Použité respirátory, roušky či rukavice mohou po použití odkládat do směsného komunálního odpadu až poté, co je vloží do plastového obalu, a následně ještě do dalšího plastového obalu, který pevně zavážou. Odvoz materiálu do sběrných dvorů je nutné odložit na později.

„Město Plzeň proto žádá občany, aby odpad, který je určen do sběrného dvora, například nábytek, lednice, televizory a jiné, zatím uskladnili doma. Do sběrných dvorů je mohou odvézt až po ukončení mimořádných opatření,“ uvedla Dagmar Svobodová Kaiferová, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně. Na území města Plzně jsou v současné době sběrné dvory uzavřeny. Výjimkou je jen sběrný dvůr v ulici Edvarda Beneše, který však slouží pouze pro podnikatele.

„Po ukončení mimořádného stavu budou tyto služby okamžitě obnoveny tak, jak byli občané zvyklí,“ dodala Dagmar Svobodová Kaiferová.

Leták MŽP s podrobnostmi o nakládání s odpadem je v příloze.

Text: Marie Fialová

Přílohy

Zveřejněno: 3. 4. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Divadelní léto se otevře v novém okně
12.6. - 28.7.2021
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Webová prezentace Festival na ulici se otevře v novém okně
20.8. - 28.8.2021
Festival na ulici
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
3.9. - 3.9.2021
Hudební ceny Žebřík
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování