ÚvodO městěAktualityAktuality z městaKrašovská Aktivity centrum přivítá aikidisty z různých koutů Evropy

Krašovská Aktivity centrum přivítá aikidisty z různých koutů Evropy

Zdroj fotografií: Krašovská Aktivity centrum

Zdroj fotografií: Krašovská Aktivity centrum

Do Krašovské Aktivity centrum zamíří bojovníci z celé Evropy. Ve dnech 8. až 10. listopadu 2019 se zde chystá seminář bojového umění aikida, a to pod názvem FROM CONFLICT TO HARMONY, který povede japonský mistr Ichiro Shishiya Sensei, 7. dan. Akci pořádá oddíl Aikido Plzeň, který má v Krašovské i svoji domovskou základnu. Seminář se koná pod záštitou Velvyslanectví Japonska v České republice a záštitu akci udělil také primátor Plzně Martin Baxa.

„Ichiro Shishiya Sensei pravidelně přijíždí do České republiky již 17 let. Dvakrát do roka zde vyučuje na vícedenních seminářích, na které se sjíždí nejen členové jednotlivých klubů v rámci České republiky, ale i aikidisté z ostatních zemí Evropy, jako je Švédsko, Polsko, Německo, Holandsko, Švýcarsko nebo Rakousko. Též do Plzně zamíří již po několikáté. Dosud největší seminář, jenž byl v Plzni uspořádán, se konal v roce 2017. Zúčastnilo se ho 120 členů z 15 zemí z celého světa. Na letošním semináři se očekává obdobná účast,“ upřesnil Michal Křížek z Krašovská Aktivity centrum.

Aikido je mladé japonské bojové umění, vytvořené počátkem minulého století Moriheiem Ueshibou, který vycházel ze znalosti starých bojových umění. Jde o sebeobranný systém, jehož cílem je útočníka eliminovat pomocí využití jeho energie útoku. Zásadní v aikido je však filozofie a nekonfliktní postoj, proto si v poslední době získává zájem i ze strany dětských členů.

Zdroj fotografií: Krašovská Aktivity centrum

Zveřejněno: 7. 11. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně