ÚvodO městěAktualityAktuality z městaKonference o industriálním turismu předcházela Festivalu Industry Open

Konference o industriálním turismu předcházela Festivalu Industry Open

Zdroj fotografií: Plzeň - TURISMUS

Zdroj fotografií: Plzeň - TURISMUS

Druhý ročník konference Industry Open, který se uskutečnil ve čtvrtek 13. června v kulturním centru Moving Station na téma Jak přetavit potenciál v úspěch, přinesl inspirativní příběhy o vzniku úspěšného produktu industriálního turismu. Konference předcházela Festivalu Industry Open, který se koná v Plzni a okolí od pátku 14. do neděle 16. června. Organizátorem festivalu i konference je městská příspěvková organizace Plzeň – TURISMUS.

Konferenci zahájil primátor města Plzně Martin Baxa. „Mám velkou radost, že se akce v rámci Industry Open v Plzni uskutečňují, a to nejen proto, že je naše město pevně spjato s průmyslovou tradicí, ale i v kontextu toho, že jsme původně plánovali, že začneme projekt rozjíždět postupně a během pěti let by mohl vzniknout první ročník festivalu. Konference i víkendový festival však ukazují, jak rychlé obrátky příprava Industry Open nabrala, a že myšlenka rozvoje industriálního turismu je pro naše prostředí velmi nosná,“ uvedl primátor.

Zdroj fotografií: Plzeň - TURISMUS

Účastníci konference se seznámili například s projektem industriální stezky v polské části Slezska, festivalem industriální kultury ExtraSchicht v německém Porůří či projekty na ochranu industriálních památek v belgickém Gentu. O zpřístupnění kaolinového dolu v Nevřeni v blízkosti Plzně hovořil Petr Holeček.

Festival Industry Open otevře návštěvníkům technické památky a výrobní areály. Podrobné  informace a program festivalu najdou návštěvníci zde: https://www.industryopen.cz/


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 14. 6. 2019, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace akce se otevře v novém okně
15.6. - 25.7.2019
Divadelní léto
Webová prezentace akce se otevře v novém okně
15.7. - 1.9.2019
Živá ulice
Webová prezentace Sportmanie Plzeň se otevře v novém okně
17.8. - 25.8.2019
Sportmanie Plzeň