ÚvodO městěAktualityAktuality z městaKoncert barev a tónů podpoří veřejnou sbírku města Plzně

Koncert barev a tónů podpoří veřejnou sbírku města Plzně

Foto: archiv Jiřího Pazoura

Foto: archiv Jiřího Pazoura

V pátek 25. března od 18:30 hodin pořádá v Domě hudby Muzikoterapeutická asociace České republiky, Konzervatoř Plzeň a město Plzeň Koncert barev a tónů. Vystoupí český hudební skladatel a improvizátor Jiří Pazour. Jako host se představí malířka Olga Volfová. Ta během večera namaluje obraz, který se bude v závěru koncertu dražit. S tímto pořadem, kde se dva umělci navzájem inspirují ve své tvorbě, vystupoval Jiří Pazour i v zahraničí, naposledy v Austrálii, v němž se obraz dražil pro místní charitativní organizaci.

Vizuál akce

Vizuál akce

Vstupné na koncert je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován na veřejnou sbírku krajské metropole Pomáhající Plzeň. Ta je určena na pomoc lidem nacházejících se na území města Plzně, kteří museli z důvodu války na Ukrajině opustit své domovy, ale také lidem, jež se ocitli v tíživé životní situaci způsobené bytovou nouzí. Konání sbírky na dobu neurčitou na území České republiky schválili radní města. Číslo sbírkového účtu města Plzně u Komerční banky je 123-5443790227/0100.

Vizuál akce a sbírky

„Mezi našimi občany se zvedla obrovská vlna solidarity. Velmi za ni děkuji. Věřím, že Plzeňané podpoří sbírku garantovanou jejich městem. Výtěžek sbírky Pomáhající Plzeň bude použit výhradně k úhradě nákladů spojených se zajištěním dlouhodobého bydlení, tedy na úhradu nájemného a souvisejících služeb a energií, na zaplacení kaucí, na pořízení základního vybavení bytu a zajištění dalších potřeb souvisejících s integrací do společnosti,“ vysvětlil primátor města Plzně Pavel Šindelář.

Celý koncert bude online přenášen na Facebook Plzeň.eu.

Více o vystupujících umělcích je na webech www.jiripazour.czwww.olgavolfova.cz.

Informace o veřejné sbírce města Plzně jsou zde.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 23. 3. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni