ÚvodO městěAktualityAktuality z městaKlienti Motýla malovali vánoční přání, využijí je i na radnici

Klienti Motýla malovali vánoční přání, využijí je i na radnici

Klienti z Motýla

Klienty a pracovníky sociálně terapeutických dílen plzeňské organizace Motýl přijali dnes na plzeňské radnici náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková a ekonomický náměstek Pavel Kotas. Patnáct klientů dílen, které nabízejí pracovní a vzdělávací program lidem s mentálním, tělesným a kombinovaným postiženým, letos namalovalo obrázky pro vánoční přání, tři z nich si vybral právě náměstek Pavel Kotas a autory odměnil.

Během hodinového setkání klienti Motýla vyprávěli o tom, co v dílnách tvoří. Kromě malování vyrábí náramky z korálků, háčkují šály i tašky, na hrnčířském kruhu pracují s keramikou a podobně. „Zvládají skvěle jemnou práci, velmi dobře se soustředí. Kromě toho máme i kulturní vystoupení, chodíme po spřátelených organizacích, jako jsou Exodus nebo Ty a já, v odpoledních kroužcích se učí vařit, starají se o zahradu, mají vědomostní klub, jezdíme na výlety a tak dále,“ přiblížila jedna z terapeutek Motýla, jenž v Plzni funguje od roku 2004.

„V Motýlu jsem už šestým rokem, připravuji svačiny, starám se o klienty, moc se mi ta práce líbí a moc si jí vážím. Jsem tam jako doma,“ uvedla jedna z přítomných žen, která nejprve docházela do Motýla jako jeho klientka, poté tam získala práci.

„Když se podívám na to, co v Motýlu děláte, peníze jsou tam účelně využity,“ uvedl ekonomický náměstek. Podle něj se nyní na radnici vede diskuze o tom, jak oblast sociálních služeb posílit. Motýl je jednou z organizací, která získává finanční podporu města Plzně, a to nejen v oblasti sociálních služeb, ale i životního prostředí a kultury.

Text: Eva Barborková

Fotogalerie

Zveřejněno: 22. 10. 2015, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni