ÚvodO městěAktualityAktuality z městaKašnu a fontány v dolní části sadového okruhu vyřadila porucha na přívodním kabelovém vedení

Kašnu a fontány v dolní části sadového okruhu vyřadila porucha na přívodním kabelovém vedení

Fotografie: M. Pecuch

Fotografie: M. Pecuch

Závada na přívodním kabelovém vedení pro kašnu pod Západočeským muzeem v Plzni a menší fontány v Šafaříkových sadech vyřadila tento městský mobiliář z provozu. Vodní prvky napojené na napájecí síť vlastního elektrického vedení tak budou několik dní mimo provoz. Správci proto zajistí fontány proti vandalům plechovými kryty. Provoz parkovacího automatu před palácem Erlich napájeného také z tohoto elektrického přívodu bude zajištěn výměnou dobíjecí baterie.

Fotografie: M. Pecuch

Silné deště posledních dnů, které způsobily velké nasycení půdy vodou, zřejmě poškodily elektrické vedení pro vodní prvky v dolní části sadového okruhu. Technici ze střediska veřejného osvětlení z Plzeňských městských dopravních podniků již pracují na co nejpřesnější lokalizaci závady. Počátkem příštího týdne bude nutné provést výkopové práce a opravit poruchu na přívodním kabelu k fontánám. Pokud bude závada jen na jednom místě, měla by být odstraněna do konce příštího týdne.

Fotografie: M. Pecuch

V loňském roce byla vyměněna větší část přívodních kabelů uložených v mlatové cestě. Stávající porucha by měla být v místech, kde je ještě původní více než 30 let stará kabeláž.

Editace textu: Eva Barborková


Zveřejněno: 19. 7. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Divadelní léto se otevře v novém okně
12.6. - 28.7.2021
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Webová prezentace Festival na ulici se otevře v novém okně
20.8. - 28.8.2021
Festival na ulici
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
3.9. - 3.9.2021
Hudební ceny Žebřík
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování