ÚvodO městěAktualityAktuality z městaIndustry Open bude v polovině června, teď na něj zve výstava v mázhauzu

Industry Open bude v polovině června, teď na něj zve výstava v mázhauzu

Vizuál akce

Vizuál akce

Letošní ročník festivalu Industry Open pomyslně zahajuje květnová výstava v mázhauzu plzeňské radnice. Ta návštěvníky zve od 14. května do 2. června 2022 na putování po stopách průmyslu a zajímavých industriálních místech Plzně a celého kraje. Zároveň nabízí možnost vyhrát vstupenky na červnový festival. Výstava prezentuje technické památky, muzea i živé firmy v kraji, které jsou součástí industriální stezky a lze je navštívit celoročně nebo v rámci příležitostných akcí.

Zdroj fotografií: Plzeň-Turismus

Zdroj fotografií: Plzeň-Turismus

Výstava Industry Open: Poznejte industriální bohatství plzeňského regionu prostřednictvím textů a fotografií návštěvníky přenese do historie i současnosti industriálních míst v Plzni, na severním Plzeňsku nebo Šumavě. „Zájemci si prohlédnou fotografie desítek památek, muzeí a firem, které jsou zahrnuty do industriální stezky, ale také vystavené exponáty. Mohou si odnést tištěného průvodce Industry Open, který jim bude dobrým společníkem na toulkách po industriálních zajímavostech regionu třeba už letos v létě,“ prozradila Alena Fialová z městské příspěvkové organizace Plzeň – TURISMUS, která akci organizuje. „Mohou si i zasoutěžit o vstupenky na festival. Stačí vyplnit krátký kvíz s otázkami o industriálních místech. Pokud si někdo nebude vědět rady, správné odpovědi najde na výstavě. Vyplněné kvízy pak budou zařazeny do slosování o volné vstupenky na festivalové akce,“ doplnila Alena Fialová.

Zdroj fotografií: Plzeň-Turismus

Na samotný festival Industry Open se fanoušci mohou těšit v polovině června. Ten kromě industriálních zajímavostí a technických památek nabídne různorodé akce v Plzni a okolí. Od 17. do 19. června bude připravený zajímavý program, ve kterém po dvouleté pauze nechybí ani prohlídky živých provozů. Na programu budou vyjížďky historickými vozy, výlety po stopách těžby na Plzeňsku i komentované prohlídky provozů plzeňské vodárny nebo spalovny odpadu v Chotíkově. Podrobný program festivalu bude zveřejněný koncem května na webu www.industryopen.cz, kde se objeví také informace o prodeji vstupenek a rezervacích na jednotlivé akce.

Editace textu: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 13. 5. 2022, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň