ÚvodO městěAktualityAktuality z městaHudba a sázení cibulovin zahájily Totemovou sezonu v Bolevci

Hudba a sázení cibulovin zahájily Totemovou sezonu v Bolevci

Hudba a sázení cibulovin zahájily TOTEMovou sezonu v Bolevci

Fotografie: E. Kriegerová

Novou sezonu zahájili klienti a příznivci Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM i ve svém třetím a hlavním plzeňském působišti v pondělí 19. září 2022. Slavnostní akci v Kaznějovské ulici spojili s hudbou, tancem a sázením cibulovin, které je svými květy na jaře potěší. Pozdravit je a užít si s nimi společný program přišli zástupci města Plzně – náměstkyně primátora Eliška Bartáková a náměstek primátora David Šlouf. Setkání se zúčastnili i představitelé Městského obvodu Plzeň 1, na jehož území centrum sídlí, a další hosté.

Hudba a sázení cibulovin zahájily TOTEMovou sezonu v Bolevci

„Ráda jsem vás přišla pozdravit a popřát hezké zahájení TOTEMové sezony 2022/23. Věřím, že zde najdete opět spoustu aktivit, které vás potěší. Od vašich kolegyň jsem se dozvěděla, že jste taková velká rodina, a za to jsem moc ráda, protože není nad to, když se rodina schází a pomáhá si. A právě v této nové sezoně vám přeji, abyste se co nejčastěji potkávali, popovídali si a co nejvíce sdíleli společné zážitky a pomáhali si navzájem,“ popřála klientům centra Eliška Bartáková.

Hudba a sázení cibulovin zahájily TOTEMovou sezonu v Bolevci

„U vás v TOTEMu jsem po několikáté a vždy za vámi chodím velmi rád. Sálá z vás obrovské množství pozitivní energie, která mě neskutečně nabijí. Za tuto sílu děkuji, a i já vám přeji pevné zdraví, spoustu síly a energie a ať se v tomto centru scházíte co nejčastěji a v co největším počtu. A jsem také rád, že vám v dnešní nelehké době mohu přinést dobré zprávy, a to, že jsme se ve vedení města rozhodli, že veškeré komodity a služby, které město poskytuje, tedy teplo, vodu, nájemné, svoz komunálního odpadu nebo třeba předplatné na MHD, pro příští rok zdražovat nebudeme,“ uvedl David Šlouf.

Hudba a sázení cibulovin zahájily TOTEMovou sezonu v Bolevci

Po zahájení si klienti i pozvaní hosté užili připravený hudební program, někteří se také vydali na TOTEMovou terasu zasadit připravené cibuloviny. Právě narcisy, tulipány, krokusy nebo hyacinty na jaře svými květy ozdobí komunitní zahrádku.

Hudba a sázení cibulovin zahájily TOTEMovou sezonu v Bolevci

TOTEM působí v Plzni již 23. rokem, v budově v Kaznějovské ulici zahajuje svou 11. sezonu. Klientem se může stát každý, kdo se chce vzdělávat, hýbat a zlepšovat kondici, kdo se chce umělecky realizovat nebo jen kulturně pobavit. Organizace pořádá celoroční kurzy a kluby zacílené na seniory, mezigenerační propojování, rodiče na rodičovské dovolené, ale i jednorázové akce a komunitní projekty, podporuje dobrovolnictví a občanskou angažovanost.

Text: Eva Kriegerová


 

Zveřejněno: 21. 9. 2022, Eva Kriegerová

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace se otevře v novém okně
23.9. - 28.9.2022
Finále Plzeň

Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň