ÚvodO městěAktualityAktuality z městaHráči Viktorky vozí obědy městským policistům

Hráči Viktorky vozí obědy městským policistům

Zdroj fotografií: FC Viktoria Plzeň

Zdroj fotografií: FC Viktoria Plzeň

Trenéři a vybraní hráči A týmu plzeňského fotbalového klubu Viktoria vozí tento týden obědy z restaurace Klubovka a nealko nápoje od Pepsi městským strážníkům v západočeské metropoli.

„Náš klub chtěl v aktuální nelehké situaci pomoci. Na základě úzké spolupráce s městem Plzní jsme se domluvili, že pomůžeme vyřešit stravování pro městské strážníky, kteří i v této době plní své úkoly a dennodenně se starají o naši bezpečnost. Po celý týden jim tedy přímo z klubu budeme dovážet obědy zdarma,“ uvedl za management Viktorie Petr Chvojka.

„Prožíváme nyní jedno z nejtěžších období za poslední desítky let. Vím, že se naši občané musí vyrovnávat s řadou razantních omezení a změn v pracovním i soukromém životě. Na druhou stranu se ale mezi lidmi zvedla a stále zvedá neskutečná vlna solidarity, což dokazuje například i naše FC Viktoria. Ukazuje se, že to všichni společně můžeme zvládnout,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Zdroj fotografií: FC Viktoria Plzeň

„Viktorka touto aktivitou potvrzuje, že je nejen součástí sportovního života, ale veškerého života tady v Plzni a je potřeba jim poděkovat za ocenění práce strážníků městské policie,“ řekl Martin Zrzavecký, radní města Plzně pro oblast bezpečnosti.

Jako první se úkolu chopila dvojice Matúš Kozáčik a Aleš Hruška, kteří obědy z Klubovky zavezli přímo na stanici strážníků. V úterý je následoval trenér Adrian Guľa s Pavlem Buchou, ve středu pak Marek Bakoš s Janem Kopicem. Vše za přísných hygienických podmínek, samozřejmostí jsou tedy roušky, gumové rukavice nebo co nejmenší osobní kontakt.

„Velmi si vážíme podpory FC Viktoria Plzeň, děkujeme jí, že v tomto pro všechny nelehkém období našim sloužícím strážníkům zpříjemnila část jejich náročné služby a doufáme, že se co nejdříve znovu setkáme, ale tentokrát už při jiné příležitosti, a to na domácím fotbalovém stadionu, abychom mohli dohlédnout na bezpečnost a pořádek při jejich utkáních,“ dodal zástupce velitele Městské policie Plzeň Michal Rybáček.

Editace textu: Marie Fialová


Fotogalerie

Zveřejněno: 9. 4. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování