ÚvodO městěAktualityAktuality z městaHázenkářská legenda Karel Čermák obdržel pamětní medaili města Plzně

Házenkářská legenda Karel Čermák obdržel pamětní medaili města Plzně

fotografie: A. Jarošová

fotografie: A. Jarošová

Plzeňská házenkářská legenda Karel Čermák, který byl členem národního týmu v polovině 50. a na počátku 60. let minulého století, kdy reprezentace získávala na světových šampionátech cenné kovy, obdržel při příležitosti svých 90. narozenin stříbrnou pamětní medaili města Plzně. Předal mu ji společně s dalšími dárky na plzeňské radnici v úterý 10. prosince první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Bývalému plzeňskému házenkáři, který získal se svým družstvem čtyři medaile ze světových šampionátů, poděkoval za jeho letitou činnost v oblasti sportu, ať už ji vykonával jako aktivní sportovec nebo funkcionář. „Pro mě jste legenda a určitě si z vás mohou vzít v mnoha ohledech vzor dnešní mladí sportovci,“ uvedl náměstek Roman Zarzycký. Jubilantovi popřál do dalších let mnoho zdraví a vyjádřil obdiv nad jeho vitalitou a dobrou kondicí, která není v tomto věku obvyklá.

Jubilant na setkání na radnici zavzpomínal na dva klíčové zápasy, které má dodnes v hlavě. S radostí vzpomíná na mistrovství světa v roce 1954, které se hrálo jako první od roku 1938 ve Švýcarsku a odkud si přivezl národní tým, který tam odjížděl jako outsider, stříbro. Druhou, podle něj nejbolestivější vzpomínkou, je mistrovství světa v roce 1961, které se konalo v Německu. Jeho družstvo prohrálo ve finále o bod s Rumuny v prodloužení, ačkoliv mělo šance šampionát vyhrát. Podle něj se tak stalo kvůli brankáři, který ke konci zápasu špatně viděl, protože měl problém s kontaktními čočkami.

fotografie: A. Jarošová

Na radnici Karla Čermáka doprovodili předseda Nadačního fondu západočeských olympioniků a bývalý úspěšný reprezentant v házené Vladimír Jarý společně s členem správní rady fondu Vladimírem Haberem a předsedou Plzeňského krajského svazu házené Milanem Hájkem.

Karel Čermák byl mimo jiné zařazen mezi plzeňské sportovní legendy při vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec Plzeňského kraje 2016, které se uskutečnilo 6. dubna 2017.

Text: Marie Fialová


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 11. 12. 2019, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování