ÚvodO městěAktualityAktuality z městaFestival Posviť si na budoucnost navštívily tisíce lidí

Festival Posviť si na budoucnost navštívily tisíce lidí

Zdroj fotografií: Správa informačních technologií města Plzně

Zdroj fotografií: Správa informačních technologií města Plzně

Plzeň má za sebou další, v pořadí třetí, ročník veletrhu vzdělání a kariérového poradenství Posviť si na budoucnost. Akce se uskutečnila v pátek 18. a sobotu 19. října v prostorách plzeňského areálu DEPO2015 a podle organizátorů přilákala na čtyři a půl tisíce návštěvníků.

Slavnostní zahájení, na němž vystoupili zástupci organizací, jež se na organizaci festivalu podílely, se uskutečnilo v pátek ráno. Za město se ho zúčastnila radní pro oblast školství Lucie Kantorová. Páteční program byl určen převážně školám.

Zdroj fotografií: Správa informačních technologií města Plzně

„Zájem byl obrovský, jsme rádi, že každý rok roste. Letos dorazilo 42 základních a středních škol z celého Plzeňského kraje. Pozitivně hodnotíme novinku v podobě registrace na konkrétní čas, díky tomu jsme mohli všem příchozím zaručit, že budou mít dostatek prostoru načerpat informace, pro které na festival přišli. Navíc jsme přihlášené pedagogy předem kontaktovali s možností odborného proškolení tak, aby akce byla pro jejich žáky co nejvíce přínosná,“ vysvětlila Anna Čudáková, projektová manažerka Správy informačních technologií města Plzně.

Zdroj fotografií: Správa informačních technologií města Plzně

V sobotu festival, na němž se představily desítky vystavovatelů z řad středních a vysokých škol a zástupci významných zaměstnavatelů v regionu, navštěvovali rodiče se svými potomky.  I jejich zájem byl oproti minulým ročníkům znatelně vyšší. Organizátoři akce, kterými jsou město Plzeň, Plzeňský kraj, Krajská hospodářská komora v Plzeňském kraji, Teritoriální pakt zaměstnanosti Plzeňského kraje, Úřad práce ČR – krajská pobočka v Plzni, Info kariéra a Czech Invest, chtějí v pořádání veletrhu pokračovat i v dalších letech. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.posvitsinabudoucnost.cz.

Zveřejněno: 21. 10. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně