ÚvodO městěAktualityAktuality z městaFestival Industry Open i letos nabídne zajímavé akce pro fanoušky železnice

Festival Industry Open i letos nabídne zajímavé akce pro fanoušky železnice

Ilustrační foto (zdroj: Plzeň - Turismus)

Ilustrační foto (zdroj: Plzeň - Turismus)

Díky festivalu Industry Open se fanoušci industriálu a výjimečných technických památek podívají na místa, která běžně není možné navštívit. Mezi ně patří i depo kolejových vozidel Českých drah nebo areál bývalých Škodových závodů.

Železnice odjakživa přitahovala nadšence jako magnet a pro rychlý rozvoj průmyslu v 19. století byla zásadním krokem k úspěchu. Byla samozřejmě i u rozvoje slavných plzeňských značek Škoda a Plzeňský Prazdroj a do dnešních dnů se v průmyslových areálech zachovaly vlakové vlečky, z nichž některé jsou stále v provozu. Právě po kolejích se návštěvníci festivalu dostanou do areálu depa kolejových vozidel Českých drah i do areálu Škodovky.

Ilustrační foto (zdroj: Plzeň - Turismus)

„Akce festivalu Industry Open, které se odehrávají na kolejích, byly v minulých letech nejoblíbenější. Jak do Škodovky, tak do depa Českých drah se běžně návštěvníci opravdu nemají šanci dostat. Na obou místech se od průvodce dozvědí spoustu informací o jejich minulosti i současnosti,” prozradila manažerka projektu Industry Open Alena Fialová z pořádající organizace Plzeň – TURISMUS.

Za branami depa kolejových vozidel, tj. Oblastního centra provozu a údržby Českých drah – Západ, se návštěvníci podívají na místa, kde se dodnes servisují vlaky v hale soustředěných oprav, a prohlédnou si také točnu, které se říká rotunda, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy. Užijí si i samotnou cestu motorovým vozem 810, kterým do depa pojedou z plzeňského hlavního nádraží.

Ilustrační foto (zdroj: Plzeň - Turismus)

V areálu Škodovky lidé z vlaku nevystoupí, ze stanice Plzeň – Jižní Předměstí však dojedou na jeho samotný konec na Karlov a zase zpátky. Cestou projedou kolem starých hutí, slavné 1. brány i stále fungujících výrobních hal. Během akce Vlakem do Škodovky je přísně zakázáno focení a pořizování jakéhokoli audio a video záznamu.

Termíny:

Vlakem do Škodovky: soboty a neděle 24. – 25. července a 21. – 22. srpna, odjezd vždy v 10:10, 12:10 a 14:10 ze zastávky Plzeň – Jižní Předměstí. Informace o nástupišti na místě, doporučujeme dorazit s časovým předstihem. Vzhledem k poznávacímu charakteru, výkladu a délce jízdy není akce vhodná pro děti do 6 let.

Vlakem do depa Českých drah: sobota a neděle 31. července – 1. srpna, oba dny v 9:45, 11:45 a 13:45, odjezd ze zastávky Plzeň - hl. n., informace o nástupišti na místě, doporučujeme dorazit s časovým předstihem.

Další program festivalu Industry Open na víkend 24. – 25. července

V sobotu se koná výlet Historickým autobusem po stopách železa a Den otevřených dveří v Muzeu Hangár 3 v Líních. Další možností je výlet do regionu a komentované prohlídky Sklárny Annín v malebném údolí řeky Otavy na Šumavě, která je po Harrachově druhým nejstarším nepřetržitě fungujícím sklářským provozem v Čechách. V neděli se uskuteční komentovaná prohlídka plzeňské Papírny, výlet historickým autobusem po stopách těžby kaolinu a festival DEPO Street Food Market – summer edition v DEPO2015.

Podrobný program festivalu Industry Open 2021 a další informace jsou na www.industryopen.cz/festival.

Vstupenky jsou v prodeji v informačním centru vedle radnice a online na Plzeňské vstupence.

Editace textu: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 22. 7. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Divadelní léto se otevře v novém okně
12.6. - 28.7.2021
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Webová prezentace Festival na ulici se otevře v novém okně
20.8. - 28.8.2021
Festival na ulici
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
3.9. - 3.9.2021
Hudební ceny Žebřík
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování