ÚvodO městěAktualityAktuality z městaFestival Divadelní léto v Plzni uvede americkou komedii

Festival Divadelní léto v Plzni uvede americkou komedii

Švanda dudák (zdroj foto: Divadelní léto)

Švanda dudák (zdroj foto: Divadelní léto)

Plzeňský festival Divadelní léto uvede příští rok na venkovní scéně U Ježíška komedii amerického autora Kena Ludwiga Shakespeare v Hollywoodu. Pod otevřeným nebem se v režii Radovana Lipuse představí v hlavních rolích Lumír Olšovský, Kamil Halbich, Apolena Veldová a další. Festival rovněž nabídne reprízu letošní inscenace Švanda dudák režiséra Marka Němce s Ondřejem Rychlým v titulní roli. Vstupenky se začnou prodávat až na jaře, ale už nyní je možné koupit prostřednictvím sítě GoOut dárkové poukazy.

Radovan Lipus a Apolena Veldová (zdroj foto: Divadelní léto)

Radovan Lipus a Apolena Veldová (zdroj foto: Divadelní léto)

Premiérovou hru Shakespeare v Hollywoodu uvidí diváci na přelomu června a července, festival připravuje i další akce, jako například večer Jsme muzikál! Ve spolupráci s Divadlem Josefa Kajetána Tyla nebo rezidenční představení studentů DAMU Poslední zrnko písku. V nové inscenaci budou hrát šéfové dvou ze čtyř souborů DJKT – Lumír Olšovský vede soubor muzikálu a Apolena Veldová soubor činohry.

„Obsazení nové inscenace se stále tvoří, už teď je ale jisté, že v Shakespearovi v Hollywoodu se k Divadelnímu létu vrátí Kamil Halbich, který tu exceloval jako Don Quijote v roce 2016 i jako Cyranův přítel Le Bret v roce 2018," uvedl programový ředitel festivalu Jan Anderle. Skladatel Emil Viklický podle něj chystá do inscenace hudební výstupy, ve hře by se tak mělo objevit i několik hvězd plzeňského muzikálu.

Scéna největší open-air divadelní přehlídky v Plzeňském kraji s hledištěm pro 500 diváků vyrůstá už 12 let na různých místech v Plzni. Dosud se hrálo v historickém centru – na náměstí Republiky, U Zvonu, v Proluce, u Západočeského muzea nebo v zahradě Měšťanské besedy. Letos se poprvé se hrou Švanda dudák přemístilo do prostoru U Ježíška poblíž řeky Radbuzy, zhruba kilometr od hlavního náměstí. Na festivalové akce letos přišlo přes 9000 diváků.

Zveřejněno: 28. 11. 2019, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Článek Vstupenky na adventní prohlídky jsou v prodeji od 1. listopadu se otevře v novém okně
30.11. - 22.12.2019
Adventní prohlídky Plzně
Webová prezentace Smetanovské dny se otevře v novém okně
27.2. - 26.3.2020
Smetanovské dny