ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDružstvo složené z žáků prvních až třetích tříd 25. ZŠ zvítězilo ve své kategorii v krajském kole McDonald’s Cupu

Družstvo složené z žáků prvních až třetích tříd 25. ZŠ zvítězilo ve své kategorii v krajském kole McDonald’s Cupu

Stadion Josefa Žaloudka při 33. ZŠ Plzeň Terezie Brzkové hostil ve čtvrtek 18. května 2023 16 fotbalových školních družstev z Plzeňského kraje. Konalo se krajské kolo fotbalového turnaje McDonald’s Cup. O vítězství soupeřili školáci ve dvou kategoriích A (1. – 3. třídy základních škol) a B (4. – 5. třídy základních škol). Vítězství v kategorii A patří 25. ZŠ Plzeň Chválenická. V kategorii B zvítězili žáci ze ZŠ Stříbro. Uspěla i další plzeňská škola – 33. ZŠ získala v kategorii B druhé místo.

Krajské kolo McDonald´s Cup v Plzni (fotografie: M. Pecuch)

Krajské kolo McDonald´s Cup v Plzni (fotografie: M. Pecuch)

Turnaje i slavnostního vyhlášení výsledků a předávání cen se zúčastnili také náměstkyně primátora města Plzně pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová a radní pro podporu sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek. Mezi malé fotbalisty přišli i hráči FC Viktoria Plzeň Jan Kliment a Jan Sýkora. Vítězové krajských kol v každé kategorii postupují do celostátního finále, které se uskuteční 29. a 30. května v Uherském Hradišti.

Krajské kolo McDonald´s Cup v Plzni (fotografie: M. Pecuch)

„McDonald’s Cup je organizován pro ty nejmenší fotbalisty. Věřím, že i díky tomuto turnaji u sportu zůstanou, a nemusí to být zrovna fotbal. Jsme pyšní na to, že do krajského finále obou kategorií se dostaly dvě plzeňské školy a že 25. ZŠ postoupila do celostátního kola. Věříme, že uspěje, budeme fandit,“ řekla náměstkyně Lucie Kantorová, která zároveň jako pedagožka působí právě na 25. ZŠ Plzeň.

Krajské kolo McDonald´s Cup v Plzni (fotografie: M. Pecuch)

„McDonald’s Cup má dlouhou tradici. Je to vždy velmi dobře zorganizovaný turnaj, který má velký přínos pro děti prvního stupně základních škol. Je skvělé, když se spolu mohou jednotlivé školy v rámci regionu porovnat a také zažít pravou turnajovou atmosféru. Co se týče fotbalové kvality, tak určitě se tady objevilo mnoho fotbalových talentů,“ uvedl radní Tomáš Morávek, který zároveň působí jako fotbalový trenér mládeže.

McDonald’s Cup je největším školním fotbalovým turnajem v České republice. Začíná školními koly, pak jsou na řadě kola okresní a krajská, vše uzavírá celostátní finále. Každoročně se do turnaje zapojí několik desítek tisíc dětí (družstva mohou být smíšená, hrají chlapci i dívky) z cca 2300 škol. Turnaj už má za sebou téměř čtvrtstoletí trvající historii.

Text: Hana Josefová

Fotogalerie

Zveřejněno: 22. 5. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni