ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDřevo z městských lesů je na prodej

Dřevo z městských lesů je na prodej

Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) nabízí k prodeji palivové dřevo z městských lesů. Zájemci si ho mohou koupit buď již připravené k odvozu, tedy pokácené, rozmanipulované a složené u lesních cest nebo i rozřezané a naštípané na malé kusy složené do transportních klecí. Mohou se ale také vydat do lesa a dřevo si po předchozí domluvě s hajným vytěžit tzv. samovýrobou, což je nejlevnější varianta.

Ilustrační foto (zdroj: SVSMP)

Ilustrační foto (zdroj: SVSMP)

„Lidé si stromy označené lesníkem sami pokácí a odvezou. Mohou tak významně ušetřit náklady na vytápění domů, chalup nebo chat. Zájemci o samovýrobu tak musí nejprve zkontaktovat hajného, jenž má příslušnou oblast na starosti. Ten stromy vhodné ke kácení označí,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí, do jehož gesce spadá i péče o městské lesy.

Kontakty na revírníky jsou uvedené na webu: https://telefony.plzen.eu.

SVSMP rovněž nabízí prodej již vyrobeného dřeva, které je složené u cesty, a to rovněž po předchozí domluvě s příslušným lesníkem. „Nabízíme ovšem také už naštípané dřevo, zakoupit jej lze v areálu lesní školky Čtyrák na Bílé Hoře. Zájemci mohou kontaktovat Ondřeje Filipa na telefonním čísle 725 927 293,“ informoval Milan Sekáč, vedoucí oddělení městských lesů.

Doplnil, že další možností je nákup dřeva z tzv. probírek. „Správa veřejného statku v lesích pravidelně dělá druhovou a zdravotní segregaci. I toto dřevo je možné zakoupit. Ve většině případů se jedná o čerstvé, slabé dříví, tzv. nehroubí o průměru do 7 centimetrů. V tomto případě a v případě samovýroby platí, že je ideální, pokud dřevo rok až dva schne,“ uzavřel.

Aktuální ceník dřeva je zveřejněný na webových stránkách www.svsmp.cz v sekci Prodej.

Text: Barbora Hájková


Zveřejněno: 22. 6. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Finále Plzeň se otevře v novém okně
22.9. - 27.9.2023
Finále Plzeň
Web Pilsner Urquell se otevře v novém okně
6.10. - 7.10.2023
Pilsner Fest

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni