ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDobrovolnické centrum Totem zahájilo provoz na Doubravce

Dobrovolnické centrum Totem zahájilo provoz na Doubravce

Fotografie: A. Jarošová

Fotografie: A. Jarošová

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, z. s. zahájilo v úterý 15. září provoz v nových prostorách na Doubravce. Do pronájmu získalo objekt, který dříve využívala městská vodárna. Město Plzeň jej nechalo pro potřeby dobrovolnického centra zrekonstruovat. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci vedení města i čtvrtého městského obvodu, návštěvníci kurzů, lektoři a další hosté.

„Jsem ráda, že se podařilo otevřít pobočku mezigeneračního centra na Doubravce, ve které se mohou setkávat lidé nejen z této městské čtvrti, ale z celé Plzně, aby se zde věnovali různým aktivitám, a kromě jiného zde mohli navazovat také nová přátelství,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková. Poděkovala rovněž ředitelce centra Vlastě Faiferlíkové za její nadšení a nasazení, které fungování centra věnuje.

Fotografie: A. Jarošová

Budova, jíž dříve užívala vodárna, prošla rekonstrukcí a rozšířila se o přístavbu, která slouží jako kancelář. Celý objekt byl zateplen a dostal novou střechu. Nová jsou okna a dveře, podlaha, radiátory i kuchyňská linka ve společenské místnosti. Součástí je i terasa, dvorek a zahrada, která je nyní osázená trávou, květinami i zeleninou. Náklady na opravu činily bezmála čtyři miliony korun, financovalo je město Plzeň. „Nové prostory umožní našemu centru zkvalitnit své aktivity a dát pocit našim klientům z Doubravky, že zde mají své zázemí,“ doplnila Vlasta Faiferlíková.

Radní města Plzně pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem David Šlouf mimo jiné připomněl výbornou spolupráci města a TOTEMu v době jarní koronavirové krize. Doplnil, že město připravuje další prostory pro TOTEM na Zátiší v Prostřední 48, kde budou součástí domu sloužícímu k bydlení seniorům a jenž v současné době prochází kompletní rekonstrukcí. „S dalšími prostorami pro TOTEM se počítá v plánovaném domově se zvláštním režimem, který vznikne ve Chvojkových lomech na Slovanech,“ dodal radní.

Fotografie: A. Jarošová

TOTEM zahájil svou činnost před více než deseti lety v bývalém objektu Městského ústavu sociálních služeb v Bolevci. Před dvěma lety město iniciovalo vznik nových poboček TOTEMu na Nové Hospodě a na Doubravce, na Doubravce však TOTEM dosud působil v prostorách jiných institucí.

TOTEM nabízí svým klientům řadu služeb, včetně sociálně aktivizačních pro seniory a rodiny s dětmi. Je nestátní neziskovou organizací, která se věnuje šíření myšlenky dobrovolnictví. Na jeho činnost přispívá kromě jiných subjektů město Plzeň.

Kompletní nabídka aktivit centra je k dispozici na www.totemplzen.cz.

Text: Marie Fialová

Fotogalerie

Zveřejněno: 16. 9. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Spolu pro Plzeň se otevře v novém okně
1.9. - 28.10.2020
#spoluproplzen
Webová prezentace Finále Plzeň se otevře v novém okně
25.9. - 30.9.2020
Finále Plzeň

Anketa

Jak chcete, aby letos
vypadal vánoční strom v Plzni?