ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDo zoo se vrací cyklus přednášek pro veřejnost

Do zoo se vrací cyklus přednášek pro veřejnost

Program - Posezení s... (Zoo Plzeň - únor)Přírodovědné a cestopisné přednášky se vrací do Zoologické a botanické zahrady města Plzně. Po covidové pauze se veřejnost opět dočká oblíbeného cyklu Posezení s … První setkání se uskuteční už zítra 19. ledna 2023, tématem bude vyprávění o národních parcích v Zimbabwe. Cestovatel Marek Novotný prostřednictvím fotografií a krátkých videí představí tuto africkou zemi nejen proto, že je místem slavných Viktoriiných vodopádů. Je to také země divokých zvířat a nedotčené přírody.

Následující čtvrtek se Marek Holeček dotkne „horo-lezeckéduše. Povídat bude o tom, co žene horolezce vzhůru, kde jsou hranice jejich dovedností a představ. A jsou horolezci sólisté, nebo kámoši na laně? Nejen o tom se bude v zoo mluvit 26. ledna.

Náš nejznámější český geolog a klimatolog, filozof, esejista a spisovatel Václav Cílek seznámí veřejnost 2. února s nejnovějšími vědeckými poznatky. Kromě toho se představí i jako překladatel taoistických a zenových textů.

O novém projektu, který má za úkol zmapovat plazy a obojživelníky na území východní Jávy, přijde 9. února popovídat chovatel plazů Ondřej Trávníček. Jeho projekt Tanduk Satu odstartoval v listopadu 2019 a navazuje na mnohaletou tradici plzeňské zoo v chovu a výzkumu plazů.

Přednášky se konají vždy od 18 hodin na statku Lüftnerka. Sraz zájemců je v 17:45 hodin u horní pokladny u DinoParku. Vstupné činí 100 korun.

Více informací je na:
www.zooplzen.cz

Text: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 18. 1. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Smetanovské dny se otevře v novém okně
2.3. - 6.4.2023
Smetanovské dny
Web akce Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
31.3. - 31.3.2023
Hudební ceny Žebřík