ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDo Plzně se sjelo na 300 lékařů. Přivítal je ministr zdravotnictví a primátor Plzně

Do Plzně se sjelo na 300 lékařů. Přivítal je ministr zdravotnictví a primátor Plzně

foto: A. Jarošová

foto: A. Jarošová

Plzeň hostí ve dnech 19. a 20. září 2022 9. kongres chirurgie jater, žlučových cest a pankreatu v hotelu Vienna House Easy Pilsen. Pořádá ji Česká chirurgická společnost České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Prezidentem kongresu je proděkan Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy a přednosta Chirurgické kliniky Fakultní nemocnice v Plzni Vladislav Třeška.

foto: A. Jarošová

Kongres zahájil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ten připomněl, že na kongres přijeli nejen čeští, ale i slovenští odborníci, kteří řeší nejnovější trendy v této oblasti.

foto: A. Jarošová

Chirurgy přišel pozdravit také primátor města Plzně. „Pro Plzeň je ctí, že jste si ji vybrali pro svůj kongres. Kvůli covidu-19 se koná kongres v delším časovém odstupu. Přeji vám příjemný pobyt v našem městě včetně příjemné návštěvy pivovaru, který máte hned naproti,“ řekl primátor Plzně Pavel Šindelář.

foto: A. Jarošová

Na kongresu se představí především odborníci z oblasti chirurgie, gastroenterologie, hepatologie, radiodiagnostiky a onkologie. Setkání se řadí mezi největší české chirurgické kongresy. Výskyt nádorů jater, žlučových cest a slinivky břišní v naší populaci trvale narůstá. Proto je hlavním smyslem tohoto kongresu diskutovat o prevenci, diagnostice a léčbě zhoubných onemocnění. Jedním ze zásadních témat přednášek budou miniinvazivní, tj. laparoskopické a robotické zákroky, protože robotická chirurgie pro nemocné s těmito nádory je léčbou budoucnosti.

Text: Adriana Jarošová


 

Zveřejněno: 20. 9. 2022, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace se otevře v novém okně
23.9. - 28.9.2022
Finále Plzeň

Pomoc Ukrajině
Допомога Україні


Informace pro občany Ukrajiny
Veřejná sbírka Pomáhající Plzeň