ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDivadlo Alfa se připojilo k Noci divadel

Divadlo Alfa se připojilo k Noci divadel

Foto: J. Ptáček

Foto: J. Ptáček

Plzeňské Divadlo Alfa se připojilo k Noci divadel, která připadá na sobotu 17. listopadu. Kvůli tomu, že divadlo hraje především pro děti, se bude akce konat v pozdních odpoledních a dřívějších večerních hodinách, a to od 16:15 do 19:00. Zájemci si mohou například zblízka prohlédnout loutky a vyfotografovat se s nimi, případně se zapojit do jejich výroby. Uslyší rovněž čtení pohádek, doprovázené loutkářskými ruchy.

Návštěvníky čeká šest stanovišť, kde se potkají s herci i dalšími členy souboru. Pohádky zde bude číst držitelka Ceny Thálie Blanka Josephová Luňáková spolu se svým kolegou Petrem Vydareným. Herec, režisér a autor Petr Borovský provede návštěvníky světem loutek. Herečky Radka Mašková a Martina Hartmannová budou pracovat v loutkářské dílně. „Dětem i dospělým opět nabídneme ty nejzajímavější atrakce loutkového divadla. Malou loutkářskou dílnu najdou návštěvníci ve foyer, na jevišti si lidé projdou dekorace a oblíbené povídání s ukázkami loutek z archivu proběhne v klubu Alfy,“ uvedl ředitel Divadla Alfa Jakub Hora.

Divadlo Alfa se Noci divadel účastní už třetím rokem, v obou předchozích letech divadlem prošly stovky návštěvníků. Stejně jako vloni je vstup zdarma.


Zveřejněno: 15. 11. 2018, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování