ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDěti malovaly, jak pracují hasiči

Děti malovaly, jak pracují hasiči

Namalovala: Zuzana Dobiášová

Namalovala: Zuzana Dobiášová

Více než dvě stovky obrázků zaslaly děti do výtvarné soutěže Kdy zavolat 150. Soutěž v letošním roce vyhlásil už po deváté Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje (HZS PK) a koná se pod záštitou primátora města Plzně Martina Baxy. I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se do soutěže zapojilo 13 plzeňských škol. Jejich žáci vytvořili výtvarná díla, která vystihují různorodou a nelehkou práci hasičského povolání.

V letošním roce nebylo možné vzhledem k vládním opatřením zrealizovat výstavu prací v prostorách plzeňské radnice a nebylo možné ani uspořádat slavnostní ocenění malých malířů. Dárky a diplomy budou dětem předány prostřednictvím ředitelství základních škol, jakmile to bude možné.

Namaloval: Matthias Mahr

Namaloval: Matthias Mahr

S vyhodnocením nejlepších obrázků pomáhali příslušníci HZS PK, kteří na operačním středisku hasičů obsluhují tísňovou linku 150 a každodenně tak přivolávají pomoc hasičů k ohrožujícím událostem.

Na soutěži se také jako každoročně podílel Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně, který poskytl věcné ceny.

V kategorii žáků 2. a 3. tříd zvítězila Zuzana Dobiášová z 28. ZŠ, v kategorii žáků 4. a 5. tříd vyhrál Matthias Mahr z 1. ZŠ.

Editace textu: Hana Josefová


Zveřejněno: 24. 11. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování