ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDěti cizinců se intenzivně učily češtinu

Děti cizinců se intenzivně učily češtinu

fotografie: A. Jarošová

fotografie: A. Jarošová

Jak správně česky vyslovovat, psát, procvičovat slovní zásobu i dokonce číst se učily děti cizinců v Letní intenzivní jazykové škole pro děti s odlišným mateřským jazykem. Ta se konala od pondělí 10. do pátku 14. srpna každý den od 8 do 12:30 hodin v Husově ulici ve farnosti Evangelické církve metodistické – sboru Maranatha, jenž pro výuku poskytl zázemí. Šestý ročník slavnostně zakončila v pátek 14. srpna náměstkyně primátora pro oblast kultury, památkové péče a sociálních věcí Eliška Bartáková. Dětem předala osvědčení a dárky.

fotografie: A. Jarošová

„Letošního letního kurzu se zúčastnilo celkem deset dětí, které pocházejí například z USA, Ukrajiny, Mongolska či Bulharska. Kurz je součástí projektu Podpora integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2020, jenž realizuje Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně a finančně jej podporuje Ministerstvo vnitra České republiky,“ uvedla náměstkyně Eliška Bartáková a dodala: „Velmi oceňuji snahu dětí ve svém volnu o letních prázdninách navštěvovat kurzy českého jazyka a s takovým to zápalem se v něm zdokonalovat, a tím se lépe integrovat do naší společnosti. Děti si zároveň výukou v letní škole zvykají na český školní systém.“

fotografie: A. Jarošová

„Magistrátní projekt na integraci cizinců, v rámci kterého organizujeme také jazykovou letní intenzivní školu pro děti, je určen pro všechny věkové generace, které se chtějí v češtině zdokonalit, a tím se lépe integrovat do české společnosti. Kurzy o letních prázdninách jsou každoročně zcela naplněny a děti odcházejí nadšené, a především mají za sebou velký posun v českém jazyce,“ doplnila Tereza Šlajsová, projektová manažerka Odboru sociálních věcí Magistrátu města Plzně, pod nějž daný program spadá.

Text: Adriana Jarošová


 

Fotogalerie

Zveřejněno: 14. 8. 2020, Adriana Jarošová

Tradiční akce města Plzně

Web Spolu pro Plzeň se otevře v novém okně
1.9. - 28.10.2020
#spoluproplzen
Webová prezentace Finále Plzeň se otevře v novém okně
25.9. - 30.9.2020
Finále Plzeň

Anketa

Jak chcete, aby letos
vypadal vánoční strom v Plzni?