ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDeskovky, počítačové hry, obří lego, sci-fi a fantasy, taková bude sobota v Depo2015

Deskovky, počítačové hry, obří lego, sci-fi a fantasy, taková bude sobota v Depo2015

Plzeňskou kulturní a kreativní zónu DEPO2015 na jeden den pohltí svět sci-fi a fantasy. V sobotu 28. ledna 2023 se tam od 10 do 18 hodin odehraje druhý ročník festivalu CO.CON, který fanouškům těchto žánrů dopřeje prostředí plné deskových i PC her, Cosplay, WarGames, arkádovek, retro her a závodních simulátorů, virtuální reality, robotů, komiksových hrdinů, prodejních stánků, zajímavých hostů a hlavně skvělých zážitků. Chybět nebudou ani Pokémoni nebo výstava Czech Repubrick, která představí obří stavbu hradu v Bradavicích z milionu kostek LEGO®, hernu s kostkami DUPLO® pro ty nejmenší a stavitelskou dílnu pro starší děti. Zájemci mohou navštívit také únikovou hru nebo si vyzkoušet rozšířenou realitu. Vstupenky na festival jsou k dostání na www.goout.cz i přímo na místě.

Zdroj fotografií: DEPO2015

Zdroj fotografií: DEPO2015

„Jedná se určitě o největší akci tohoto druhu na západě Čech. Festival tak ovládne opravdu celý areál DEPO2015,“ řekl o festivalu CO.CON programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán. Autobusová hala se promění na obří hernu. Návštěvníci si vyzkouší jak současné PC hry, tak se ponoří do historie a „zapaří“ na starých arkádových automatech či Pinballu. Chybět nebudou ani herní konzole a špičkové závodní simulátory. Program obohatí přednášky odborníků z prostředí počítačový her jako např. Pavla Dobrovského (redaktor časopisu Level) Viktora Bočana, Radima Jurdy či Jana Chlupa. Opomenuty nebudou ani moderní technologie – na zájemce čeká virtuální realita nebo robotický pes firmy Boston Dynamics SPOTy, který je mazlíčkem SIT Portu Správy informačních technologií města Plzně.

Zdroj fotografií: DEPO2015

Milovníci klasických deskových her si přijdou na své v Tržnici, kde si zahrají deskovky a karetní hry od velkých společností jako Albi nebo Black fire, ale i od menších nezávislých studií například Maty Moves nebo plzeňské komunity Kavenu. Program neopomene ani populární Pokémony. Na festivalu bude mít tento japonský fenomén vlastní stánek PokéMaster s nabídkou balíčků karet, výběrem merche i možností si zahrát.

Zdroj fotografií: DEPO2015

Rodiny s dětmi určitě nadchne herní výstava modelů z kostek LEGO® Czech Repubrick v prostorách Klempírny. Ta je zavede do světa Harryho Pottera, kde mimo jiné najdou obří školu čar a kouzel v Bradavicích, která je největší stavbou z kostek LEGO® na světě vytvořená jedním člověkem. Pracoval na ní téměř dva roky a spolkla okolo milionu kostiček. V herní části se starší děti zabaví ve stavitelské dílně a na ty menší od 18 měsíců čeká herna s kostkami DUPLO®, bludišti a bazény s hromadami kostek LEGO®. Zájemci mohou navštívit také novou rodinnou únikovou hru Záhada plzeňského metra.

Zdroj fotografií: DEPO2015

V rámci Cosplay subkultury budou lidé v areálu po celý den potkávat postavy v do detailu vypracovaných kostýmech. Narazit mohou na hrdiny ze Star Wars, z Pána prstenů a další klaďase a záporáky ze světa komiksů, sci-fi a fantasy. „Určitě budeme moc rádi, pokud se svými kostýmy pochlubí také návštěvníci a přijdou převlečeni za svoji oblíbenou filmovou nebo komiksovou postavu. Věříme, že to přispěje ke skvělé atmosféře CO.CONu,“ vyzval veřejnost Jan Štěpán.

Zdroj fotografií: DEPO2015

Festival má i svou prodejní část, návštěvníci si nakoupí vše od komiksových knih přes počítačové i deskové hry až po sběratelské předměty.

Vstupenky na festival za zvýhodněné vstupné mohou zájemci koupit na portálu www.goout.cz do 27. ledna. Vstupné bude možné zakoupit i přímo na místě v DEPO2015. Vstupy na výstavu CZECH Repubrick a na únikovou hru Záhada plzeňského metra jsou kapacitně omezeny a platí se zvlášť.

Více informací je na:
www.depo2015.cz

Editace textu: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 24. 1. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Smetanovské dny se otevře v novém okně
2.3. - 6.4.2023
Smetanovské dny
Web akce Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
31.3. - 31.3.2023
Hudební ceny Žebřík