ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDepo2015 zve k procházce po Industriální stezce

Depo2015 zve k procházce po Industriální stezce

Zdroj fotografií: DEPO2015

Zdroj fotografií: DEPO2015

Nově otevřená Industriální stezka nabízí těm, kdo se po ní vydají, možnost poznat současnost a historii areálu mezi ulicemi Cukrovarská a Presslova. Dnes v něm sídlí kulturní centrum DEPO2015, Centrum robotiky a další organizace.

Historie tohoto areálu se začala psát už před 151 lety, kdy 21. listopadu1869 otevřel podnikatel Hugo Jelínek na levém břehu řeky Radbuzy nový cukrovar. Areál je dodnes důležitou součástí města Plzně.

Industriální stezka poutavě a v souvislostech přibližuje architekturu, významné podniky a události tohoto místa. Je na ní 11 označených zastavení, kde si návštěvníci pomocí QR kódu mohou na svém telefonu přehrát krátká videa o daném místě. Průvodcem ve videích je vždy nějaká historická osobnost, která s danou lokalitou úzce souvisí. Návštěvníci se tak mohou setkat mimo jiné s inženýrem Smolou, Františkem Křižíkem, s již zmiňovaným podnikatelem a vlastencem Hugo Jelínkem a mnoha dalšími osobnostmi úzce spojenými s průmyslovým dědictvím města Plzně.

Zdroj fotografií: DEPO2015

„Industriální turismus je jednou z významných rozvojových aktivit turistického ruchu jak Plzně, tak celého Plzeňského kraje. Rozšiřování a odhalování tohoto potenciálu nám dává další možnosti vytvoření nových turistických atraktivit, které jsou jak svojí rozmanitostí, tak svojí koncentrací v České republice jedinečné a mají potenciál oslovit turisty nejen z celého Česka, ale i z blízkého zahraničí, zejména z Bavorska,“ řekla Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň Turismus.

„Industriální stezka po areálu bývalých dopravních podniků by měla zabavit fanouška architektury, ale i rodinu s dětmi. Stejně tak se snažíme budovat i DEPO2015, kde se stírají hranice mezi žánry a každý slušný návštěvník je tu vítán. Už se těším, až tento nový přírůstek stálé programové nabídky rozšíříme o živé akce,“ uvedl Jiří Suchánek, ředitel DEPO2015.

Areál DEPO2015 je po dobu současného nouzového stavu veřejnosti otevřen vždy v úterý a čtvrtek od 10 do 18 a v sobotu od 10 do 15 hodin. Stezku je tak možné si v tomto čase projít. Stačit k tomu jen chytrý telefon a mapka s jednotlivými zastaveními, která je k vyzvednutí na recepci DEPO2015.

Industriální stezka v DEPO2015 vznikla za podpory Plzeňského kraje.

Editace textu: Hana Josefová


Zveřejněno: 20. 11. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany