ÚvodO městěAktualityAktuality z městaDálniční přivaděč od sjezdu na Kyšice do Plzně prochází rekonstrukcí, uzavřela se křižovatka na Rokycanské

Dálniční přivaděč od sjezdu na Kyšice do Plzně prochází rekonstrukcí, uzavřela se křižovatka na Rokycanské

Od pondělí 19. července začne Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD) s opravou úseku silnice I/26 v úseku Kyšice – Plzeň. Jde o jednu z hlavních příjezdových tras do Plzně ve směru od D5 z Prahy. V Plzni skončí oprava úseku v křižovatce Rokycanská x Hřbitovní. Během rekonstrukce nedojde k úplné uzavírce, doprava bude svedena do jednoho jízdního pruhu, případně převedena do levého jízdního pruhu. V průběhu první etapy výstavby bude uzavřena křižovatka Rokycanská x Hřbitovní. Z Doubravky nebude možné vyjet na Rokycanskou ulici, možné vyjet na Rokycanskou je z Masarykovy ulice. První etapa zahrnující opravu křižovatky v Plzni potrvá do konce září 2021.

I/26, úsek Kyšice - Plzeň (Rokycanská - Hřbitovní)

I/26, úsek Kyšice - Plzeň (Rokycanská - Hřbitovní)

Rekonstrukce 3,2 kilometru dlouhého úseku směrově rozdělené silnice I/26 na příjezdu do Plzně je nutná z důvodu tvorby podélných nerovností na povrchu vozovky. V rámci stavebních prací v řešeném úseku dojde k výměně a zesílení konstrukce vozovky a položeno bude nové asfaltové souvrství. Součástí stavby je výměna odvodňovacích žlabů a silničních obrub. Vyměněno bude také oplocení v bezprostřední blízkosti komunikace. Rekonstrukcí dále projde i samostatný sjezd na větvi mimoúrovňové křižovatky s ulicí K Fořtovně, který se na hlavní trase nachází.

V závislosti na aktuální fázi stavby bude doprava případně převedena do levého jízdního pásu. Zde pak bude vedena v režimu 1+1.

Opravu za 36,72 milionu korun bez DPH provede společnost EUROVIA CS. Práce by měly skončit do 7. listopadu 2021.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 19. 7. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Divadelní léto se otevře v novém okně
12.6. - 28.7.2021
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Webová prezentace Festival na ulici se otevře v novém okně
20.8. - 28.8.2021
Festival na ulici
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
3.9. - 3.9.2021
Hudební ceny Žebřík
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování