ÚvodO městěAktualityAktuality z městaCharita potřebuje pánské oblečení a obuv

Charita potřebuje pánské oblečení a obuv

Diecézní charita Plzeň pravidelně sváží a třídí obsah kontejnerů na darované oblečení, obuv a hračky v Plzni a okolí. V současné době charitě chybí jarní obuv a oblečení pro muže. Věci z kontejnerů jsou pak při sociálním výdeji předávány z charitního šatníku lidem, kteří nemají prostředky na jejich zajištění jinou cestou. Charita se nyní bude také podílet na zajištění ošacení pro připravované stanové městečko lidí bez domova na Borských polích, které vybudovalo město Plzeň.

Ilustrační foto: A. Jarošová

Ilustrační fotografie: A. Jarošová

„K zajištění sociálního výdeje ošacení pro potřebné sháníme pánskou obuv a pánské oblečení vhodné pro jarní měsíce. Vhodnou obuví jsou zejména polobotky, mokasíny, sportovní obuv, případně sandály, nikoli už boty na zimu. Vítané jsou lehké pánské bundy, kalhoty, kraťasy, ponožky a spodní prádlo. Chtěli bychom také požádat, aby věnovaná obuv nebo další oblečení byly v dobrém stavu,“ uvedl za Diecézní charitu Petr Šimek.

S ohledem na preventivní opatření proti šíření koronaviru bude sběr probíhat výhradně do kontejnerů označených charitním logem s doplňujícím nápisem Diecézní charita Plzeň, které se nacházejí v plzeňských ulicích. Umístění kontejnerů na oblečení pro Diecézní charitu naleznou zájemci zde: https://mapy.cz.

Ilustrační foto: A. Jarošová

„Po svozu do našeho Humanitárního skladu bude jejich obsah roztříděn a vydáván lidem na základě doporučení sociálních odborů městských částí, úřadu práce nebo spolupracujících neziskových organizací věnujících se ohroženým skupinám obyvatel. Oblečení bude poskytováno také do stanového městečka pro lidi bez domova u průmyslové zóny Borská pole. Za vaše dary pro potřebné upřímně děkujeme,“ doplnil Petr Šimek.

Editace textu: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 15. 4. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování