ÚvodO městěAktualityAktuality z městaČeský červený kříž pomáhá městům a obcím, sehnali již přes 3500 roušek

Český červený kříž pomáhá městům a obcím, sehnali již přes 3500 roušek

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Do pomoci městům a obcím se také zapojil Český červený kříž Plzeň-město a Rokycany. Těm připravil metodiku, která pomůže městům a obcím vybudovat dobrovolnický program na lokální úrovni, poskytují pomoc a koordinaci, včetně zajištění dobrovolníků pro celý kraj. Dobrovolníci Českého červeného kříže se zapojili také do projektu města Plzně Kontaktní centrum pro osoby v nouzi. Zajišťují spolu s dalšími organizacemi distribuci nákupů a roušek seniorům a dalším ohroženým skupinám. K dnešnímu dni ČČK v Plzni zajistil již přes 3500 roušek.

„Řídíme a koordinujeme velký projekt Roušky Plzeň. Na naší základně máme šicí dílnu, která vznikla z učeben a kde pracuje každý den cca deset dobrovolníků. Dobrovolníci šijí, zajišťují distribuci materiálu a distribuci hotových roušek do zařízení, kde je nejvíce potřebují. Další roušky získáváme od dobrovolnic, které šijí doma. Zatím odešla zásilka na Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje, do hospice Sv. Lazara, na Městskou policii Plzeň, do Fakultní nemocnice Plzeň, do nemocnice Privamed, do domů sociální péče, domácích hospiců či jsme roušky poskytli Spolku Ulice Plzeň. Také naši dobrovolníci rozvážejí roušky desítkám seniorů. Naše organizace vyrobila a sesbírala již přes 3500 roušek. Zajišťujeme i projekt šicí stroje domů, kdy sháníme stroje a materiál pro ženy, které mohou šít doma,“ přiblížila v současnosti činnost ředitelka oblastního spolku Lada Brožová.

Zájemci, kteří chtějí poskytnout Českému červenému kříži v Plzni roušky, je mohou přinést na sběrné místo ČČK Plzeň-město a Rokycany na adrese Tylova 20, Plzeň, ve všední dny od 8 do 15 hodin. „Zajistíme, aby se roušky dostaly tam, kde je potřebují,“ doplnila Lada Brožová. Pokud mají být roušky k použití pro nemocnice a sociální služby, musí být kompletně celé ze stoprocentní bavlny ze dvou vrstev a ideálně s kapsou na vložení filtru.

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 27. 3. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Smetanovské dny se otevře v novém okně
2.3. - 6.4.2023
Smetanovské dny
Web akce Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
31.3. - 31.3.2023
Hudební ceny Žebřík