ÚvodO městěAktualityAktuality z městaCentrum robotiky vzdělává seniory v počítačové gramotnosti

Centrum robotiky vzdělává seniory v počítačové gramotnosti

Zdroj fotografií: Centrum robotiky

Zdroj fotografií: Centrum robotiky

Centrum robotiky pořádá již od roku 2014 pravidelně kurz Počítač naplno. Koná se dvakrát ročně a je určen především pro seniory, kteří se chtějí zorientovat v oblasti moderních technologií. V pátek 31. ledna se uskutečnila závěrečná hodina podzimního kurzu, kde si účastníci zopakovali nově nabité znalosti a na závěr získali osvědčení o úspěšném absolvování.

Cílem kurzu Počítač naplno je seznámit účastníky se základy práce na počítači. Během dvanácti lekcí se naučí pracovat se složkami a s USB flash diskem, orientovat se na internetu, vyhledávat informace od jízdních řádů až po on-line nakupování. Jedním z témat je také bezpečnost na internetu a v neposlední řadě se účastníci naučí komunikovat s přáteli prostřednictvím emailu. Pro zpestření kurzu mají účastníci možnost vyzkoušet si i práci s iPady, například se zeleným pozadím či grafickými aplikacemi pro tvorbu koláží, úpravu fotografií a podobně.

Zdroj fotografií: Centrum robotiky

„Myslím, že můžeme říci, že vytváříme tyto kurzy na míru potřebám všech zúčastněných. O kurz je všeobecně zájem a pravidelně se nám během roku plní jarní i podzimní kurz,“ uvedla Martina Jedličková, metodička vzdělávání v Centru robotiky.

Centrum robotiky pořádá řadu kroužků a kurzů pro dospělé i děti. V současné době jsou pro dospělé volná místa například v kurzu Wordpress – tvorba webových stránek či v komplexním kurzu fotografie pro začátečníky.

Další informace na: https://centrumrobotiky.eu

Zveřejněno: 13. 2. 2020, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Aktuální opatření – informace pro občany