ÚvodO městěAktualityAktuality z městaBožkovská likérka Stock otevírá návštěvníkům své brány

Božkovská likérka Stock otevírá návštěvníkům své brány

Novinkou letošního festivalu Industry Open budou komentované prohlídky likérky Stock v Plzni-Božkově. U této příležitosti připravil závod pro zástupce města Plzně komentovanou prohlídku, jíž se zúčastnila také náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová.

Prohlídka likérky Stock v Plzni-Božkově (foto: M. Pecuch)

Prohlídka likérky Stock v Plzni-Božkově (foto: M. Pecuch)

„Prostory božkovské likérky se návštěvníkům starším 18 let otevřou vůbec poprvé. Na prohlídce jsou k vidění například stáčecí linky na lahve a plechovky, nebo dřevěné kádě, v nichž probíhá staření likérů. Opravdu je na co se těšit. Během poutavého vyprávění se návštěvníci dozví mnoho zajímavých informací a prohlédnou si prostory, do nichž by se běžně podívat nemohli,“ řekla náměstkyně Lucie Kantorová.

Prohlídka likérky Stock v Plzni-Božkově (foto: M. Pecuch)

Vstupenky stojí 200 korun a k zakoupení jsou na webu plzenskavstupenka.cz. Během komentované prohlídky návštěvníci zhlédnou krátký film o historii společnosti, každý z nich si také odnese plechovku míchaného nápoje.

Prohlídka likérky Stock v Plzni-Božkově (foto: M. Pecuch)

Historie likérky Stock Plzeň začala před více než 120 lety v italském přístavu Terst, který byl v té době součástí Rakouska-Uherska. Jejím prvním výrobkem byl koňak, jenž dosáhl velké obliby, stal se tehdy přímou konkurencí francouzských destilatérů. Po první světové válce společnost vytvořila pobočky v jednotlivých zemích. Po roce 1989 se závod v Božkově stal samostatnou akciovou společností. Dnes je Stock Plzeň absolutní českou špičkou ve výrobě lihovin.

Text: Monika Krausová


Zveřejněno: 25. 5. 2023, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Web Industry Open se otevře v novém okně
20.5. - 19.8.2023
Industry Open
Web se otevře v novém okně
9.6. - 11.6.2023
Historický víkend

Doprava v Plzni


Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni