ÚvodO městěAktualityAktuality z městaAreál Depo2015 bude i v srpnu nabitý akcemi

Areál Depo2015 bude i v srpnu nabitý akcemi

Festivaly, divadlo, velký koncert na podporu kultury, výstavy, beseda s promítáním filmu, trhy, stand up show, taneční soutěž amatérů, ale i dětský tábor, úniková hra, stopovačka a mnoho dalšího, to vše čeká návštěvníky prostoru DEPO2015 během druhého prázdninového měsíce. Srpnový program se odehraje na mnoha místech v kreativní zóně (v ateliéru, autobusové hale, truhlárně, kavárně, na nádvoří, parkovišti), ale i na náplavce v centru města.

Libor Podmol

Libor Podmol

„Návštěvníky bych ráda pozvala především na výstavu s názvem Na čekané otce a syna Bochňákových. Bude se jednat o velkoformátové kresby zvěře zasazené do krásných rámů. Industriální výstavní prostory DEPO2015 se tak na jeden měsíc promění takřka v zámeckou galerii,“ pozvala za tým z DEPO2015 Lucie Kaslová. Doplnila, že nejen fanoušky motocyklového sportu pak zcela jistě nadchne beseda s Liborem Podmolem u příležitosti promítání filmu Cesta je cíl, který sleduje složitou cestu úspěšného českého závodníka na Rallye Dakar. „Již tradičně také pozveme návštěvníky na oblíbený DEPO Street Food Market, aby mohli nahlédnout pod pokličku pouliční gastronomii a ochutnali rychlá, ale kvalitní jídla z celého světa,“ uvedla Lucie Kaslová.

DEPO Street Food Market

DEPO Street Food Market

V srpnovém programu připravily týmy DEPO2015 a dalších organizátorů různorodé akce od jednodenních a vícedenních až po ty, co trvají celý měsíc. Takovou je například již zmiňovaná výstava obrazů Na čekané: 2x Bochňák Bohumil a Bohumil Terzo, do konce srpna pokračuje výstava Blik Blik Tajuplný les i úniková hra Zdrhni bábě!, denně je pak možné projít stopovací hru Industriální stezka.

Blik Blik Tajuplný svět

Blik Blik Tajuplný svět

Až do 5. září je připraven kombinovaný program Náplavka na Radbuze, jsou to pravidelné čtvrteční divadelní představení pro děti, sobotní filmové večery od Finále Plzeň, hudební podvečer Folkový čaj, dvoudenní street food festival TUTO JÍDLO nebo výstava Barva na ulici.

Zaujmout veřejnost může dvoudenní festival Energie pro kulturu, v Plzni 5. a 6. srpna vystoupí známí umělci jako ANNA K. official, Aneta Langerová, Jaroslav Uhlíř & Band, David Koller, Miro Žbirka, Lake MalawiPoetika. Představí se Divadlo Na Jezerce s inscenací Sláva strojů a měst s Jaroslavem Duškem v hlavní roli nebo soubor Cirk La Putyka. Vstup na tento festival je zdarma.

Z dalších akcí se v kreativní zóně budou konat Řemeslný příměstský tábor, festival o chytrém plánování zahrad a využití dešťové vody Plzeň ZRAJE: Voda v zahradě, Letní blešák Uzlíku, Slam Poetry Open Air, dětský festival Hvězdná hudební show v Plzni, koncert skupiny Harlej k výročí 25 let, charitativní noční Běh pro Světlušku a mnoho jiných.

Výstava vozidel DDR

Výstava vozidel DDR

Nádvoří a autobusovou halu zaplaví 14. srpna desítky vozidel značek Trabant, WartburgBarkas, letos na jaře uplynulo 30 let od ukončení výroby těchto legendárních automobilů. Milovníky veteránů tak potěší Výstava vozidel DDR spojená se soutěží, beseda s cestovatelkou Peggy Kýrovou, jež podnikla trabantem sólovou jízdu Skandinávií až na Nordkapp. V 17 hodin vyrazí z nádvoří spanilá jízda. Vstup na výstavu je zdarma.

Kompletní program je k dispozici na www.depo2015.cz. Vstup na vybrané akce je zdarma, na některé je potřeba zakoupit si vstupenku přes portál GoOut.

Text: Eva Kriegerová


Zveřejněno: 21. 7. 2021, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

Webová prezentace Divadelní léto se otevře v novém okně
12.6. - 28.7.2021
Divadelní léto pod plzeňským nebem
Webová prezentace Festival na ulici se otevře v novém okně
20.8. - 28.8.2021
Festival na ulici
Web Hudební ceny Žebřík se otevře v novém okně
3.9. - 3.9.2021
Hudební ceny Žebřík
Web Inovujeme Plzeň se otevře v novém okně
30.9. - 1.10.2021
Inovujeme Plzeň
Web Dronfest se otevře v novém okně
2.10. - 3.10.2021
Dronfest

COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování