ÚvodO městěAktualityAktuality z města7. základní škola se rozšíří, vznikne na ní nástavba za 46 milionů korun

7. základní škola se rozšíří, vznikne na ní nástavba za 46 milionů korun

7. ZŠ a MŠ (zdroj foto: www.zs7.plzen-edu.cz)

7. ZŠ a MŠ (zdroj foto: www.zs7.plzen-edu.cz)

Na 7. základní a mateřské škole na sídlišti Vinice v Brněnské 36 bude vybudována do 30. září 2019 nástavba, která má zvětšit kapacitu školy. Stavební práce mají být zahájeny nejpozději letos v prosinci. Náklady na projekt představují 46 milionů korun. Město Plzeň požádá o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 41,6 milionu korun, zbytek uhradí ze svého rozpočtu. Podání žádosti o dotaci schválili zastupitelé.

Projekt se zaměřuje na zlepšování podmínek pro výuku klíčových kompetencí na 7. základní a mateřské škole, kterými jsou přírodní vědy a technické a řemeslné obory. Primárním cílem je vybudovat nové odborné učebny a vyřešit tak problémy spojené s nedostatečnou kapacitou školy. Realizátorem aktivit projektu bude Odbor investic Magistrátu města Plzně.

Jako nejvhodnější zdroj spolufinancování projektu byl vybrán IROP, konkrétně 66. výzva pro integrované projekty ITI, specifický cíl Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení. Předkládaný projekt je v souladu s cíli této oblasti podpory a město Plzeň způsobilým žadatelem o podporu.

Text: Eva Barborková


Zveřejněno: 14. 11. 2018, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně


COVID-19

Informace o aktuálních opatřeních
Informace o očkování