Webkamery
ÚvodTuristaUžitečné informaceAktualityTrabanty, co jezdí kolem světa, budou k vidění v DEPO2015

Trabanty, co jezdí kolem světa, budou k vidění v DEPO2015

Výstava Trabantem kolem světa bude k vidění v DEPO015 v Plzni až do 28. května.

Znáte je převedším z televize nebo knížek. Žluté trabanty Egu a Babu už mají něco za sebou, a rozhodně to nebyla jenom procházka růžovým sadem. Před tím, než se vydají na další cestu, budou k vidění na jedinečné výstavě Trabantem kolem světa v DEPO2015. Kromě dvou legendárních trabantů, z kterých ještě nestihlo opadat bláto z poslední expedice, uvidíte také polského „malucha“, Jawu, Čezetu 175, kazašského pionýra nebo kyrgyzskou Yamahu. Pomocí expedičních vozidel a desítek zajímavých exponátů z cest budete moci znovu odhalit příběhy, které tým kolem Dana Přibáně prožil  na cestách Hedvábnou stezkou, Afrikou, Jižní Amerikou nebo Austrálií.

K vidění budou také nejrůznější cestovatelské potřeby, bivaky a další na cestách potřebné vychytávky. Uvidíte zde poměrně obsáhlý filmový archiv a nespočetné množství fotografií.  Jak říká Dan Přibáň: „V době, kdy už byl svět zdokumentován, je těžké ho objevovat podobně, jako to dělali v 50. letech Hanzelka se Zikmundem.“ Z expedičních cest tak nevozí klasické suvenýry, ale spíše předměty, ke kterým se váží zajímavé příhody a jedinečné historky. Uvidíte tu například síť s krabem, která jim pomáhala, když trabant utopili v oceánu.

Výstava se už uskutečnila v Brně, nicméně podle Dana Přibáně bude k vidění úplně naposledy právě v Plzni. Připraven je i bohatý doprovodný program. Těšit se můžete na komentované prohlídky výstavy s Danem Přibáněm (16. března, 25. března, 12. dubna, 14. května a 28. května). Stejně tak jsou připraveny cestovatelské přednášky i promítání filmů.

  • Výstava je otevřena v DEPO2015 denně od 10. března do 28. května od pondělí do pátku 11 – 19 hodin, o víkendech 10 – 18 hodin.
  • Podrobné informace k doprovodnému programu najdete na www.depo2015.cz

Zveřejněno: 22. 3. 2017, Helena Prokopová

Tradiční akce města Plzně

Smetanovské dny
2.3. - 23. 3. 2017
Finále Plzeň
20.4. - 26. 4. 2017
Slavnosti svobody Plzeň
5.5. - 8. 5. 2017