ÚvodObčanAktualityZ městaMám filozofii, ze které neustoupím, říká trenér Viktorie Roman Pivarník

Mám filozofii, ze které neustoupím, říká trenér Viktorie Roman Pivarník

Roman Pivarník

Prosincový domácí zápas základní skupiny Evropské ligy s Austrií Vídeň, v němž Viktoria předvedla senzační obrat z 0:2 na 3:2, završil půlrok Romana Pivarníka v roli hlavního trenéra fotbalové Plzně. A že byl pro 49letého rodáka ze slovenských Piešťan hodně hektický. Od konce července odkoučoval 27 zápasů, to je větší porce, než mají špičkové evropské kluby. V Evropské lize se sice Pivarníkovi nepodařilo tým dostat do jarní, vyřazovací fáze této klubové soutěže, ale v domácí lize je úřadující mistr úspěšný a zimuje na první příčce tabulky.

„Z mojí strany vidím jen samá pozitiva. Škoda Evropské ligy, kde se nám tolik nedařilo. Vynahradili jsme si to ovšem v lize. Z mého prvního půlroku v Plzni jsem nadšený,“ prohlásil někdejší obránce a záložník, který jako hráč nejvýraznější stopu zanechal v pražské Dukle, Olomouci a rakouském Rapidu Vídeň. I trenérský „rejstřík“ Romana Pivarníka už je hodně bohatý, kromě Česka koučoval i v rodném Slovensku, ale také v Rakousku či Saúdské Arábii. Je synovcem mistra Evropy z roku 1976 Jána Pivarníka, po rozdělení Československa si vybral české občanství.

Splnil půlrok v Plzni vaše očekávání?

Ve Viktorce je kvalitní kádr, tomu odpovídají také výborné tréninkové podmínky a pracuje tady velice profesionální management, který je velice komunikativní. Jsem nadšený, vrátil jsem se do podmínek, které jsem poznal jako hráč, především v Rapidu. Jako trenér jsem v Česku roky pracoval ve skromných podmínkách, teď je to něco odlišného. A hráči přistupovali k tréninkovému procesu i životosprávě dobře.


 

Zveřejněno: 11. 1. 2017, Martin Pecuch

Tradiční akce města Plzně

2.3. - 23.3.2017
Smetanovské dny
20.4. - 26.4.2017
Finále Plzeň