ProgramOtevři si Plzeň 2015!
Vánoční strom se na náměstí Republiky rozsvítí první adventní neděli
Vánoční strom se na náměstí Republiky rozsvítí první adventní neděli

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky zahájí v neděli 30. listopadu advent v Plzni.

více...
 
Animace a hudba je téma devátého ročníku festivalu Podzimní sklizeň
Animace a hudba je téma devátého ročníku festivalu Podzimní sklizeň

Nabídne výstavy, soutěž, animační dílny, koncerty a především filmy, soutěžní i nesoutěžní, známé i neznámé.

více...
 
Dopravní omezení v centru
Dopravní omezení v centru

Jedná se o rekonstrukci tramvajové trati U Zvonu, která bude pokračovat v ulici Pražská přes náměstí Republiky k Dominikánské ulici,…

více...
 
Jazz bez hranic není jen swing a big bandy
Jazz bez hranic není jen swing a big bandy

Proto festival láká i na koncert dvojnásobného držitele Ceny Grammy, amerického trumpetistu Roye Hargrova, či na mistrovskou hru dalšího vynikajícího…

více...
 
Další opravený Loosův interiér bude sloužit ke kulturním účelům
Další opravený Loosův interiér bude sloužit ke kulturním účelům

Zrekonstruovaný interiér v Bendově ulici 10, který je považován za jeden z nejkrásnějších bytů navržených v Plzni světoznámým architektem…

více...
 
Rok české hudby 2014 v Plzni
Rok české hudby 2014 v Plzni

V Plzni se narodila a pobývala řada významných českých skladatelů a interpretů, např. Bedřich Smetana (190. výročí narození a 130. výročí…

více...
 
   

Projekty města

Titul Evropské hlavní město kultury se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU s cílem podpořit evropskou kulturní spolupráci.Umožní občanovi vyhledat policistu, strážníka nebo zastupitele zodpovědného za problematiku konkrétní lokality. Poskytne občanovi odpovědi na nejčastější dotazy týkající se bezpečnosti.
Naše město se dnes řadí v oblasti rozvoje, podpory a zkvalitňování sociálních služeb na přední příčku v celonárodním hodnocení a tuto pozici nehodlá v budoucnu opustit.Více než deset tisíc m2 kancelářských, poloprovozních a laboratorních ploch tvoří moderní infrastrukturu na podporu výzkumu, vývoje a inovací.

 

Weby města

Aplikace a webové prezentace

Městské organizace
Městské obvody

Město Plzeň je rozděleno do deseti městských obvodů. Konkrétní informace naleznete na webových stránkách těchto městských obvodů:

Základní školy
Mateřské školy

 

Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Titul Evropské hlavní město kultury se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU s cílem podpořit evropskou kulturní spolupráci. V roce 2015 ponese toto prestižní ocenění Plzeň, která v rámci programu nabídne několik stovek kulturních událostí od divadla, přes hudbu, výstavy, architekturu, tanec, performance i výtvarné instalace.

 

Návštěvníci i obyvatelé města se mohou těšit na celoroční sezónu nového cirkusu, monumentální oslavy 70. výročí konce války, výstavy plzeňských rodáků Jiřího Trnky, Gottfrieda Lindauera, Ladislava Sutnara či mnichovská avantgardní díla. V rámci projektu se otevřou industriální areály i nové divadlo. Program se uskuteční i v regionu, během léta v něm ožijí skvostné architektonické památky festivalem „9 týdnů baroka“.

 

Města, která se pro daný rok stala evropskou kulturní metropolí, jsou vyhledávaným cílem mnoha turistů a pro tento rok reprezentují v očích kulturní Evropy celou svou zemi. Do proměny města se zapojují místní i zahraniční tvůrci. Cílem projektu Plzeň 2015 je proměnit západočeskou metropoli v město známé nejen díky své průmyslové tradici a plzeňskému pivu, ale také jako kulturní město příjemné pro život i zajímavé pro návštěvníky.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Často používané odkazy

Užij si Plzeň

Tradiční akce města Plzně

9.1. - 31.12.2014
Rok české hudby
15.11. - 23.11.2014
Animánie