ProgramOtevři si Plzeň 2015!
Sledujte 4. schůzi Zastupitelstva města Plzně online
Sledujte 4. schůzi Zastupitelstva města Plzně online

Program jednání Zastupitelstva města Plzně, čtvrtek 5.3.2015 od 9 h. v zasedací síni městské radnice

více...
 
Japan Fest představí zajímavou a netradiční kulturu
Japan Fest představí zajímavou a netradiční kulturu

Japonská kultura bude provázet program projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury po celý rok

více...
 
Na 600 akcí se uskuteční v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015
Na 600 akcí se uskuteční v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Sezóna nového cirkusu se zahraničními soubory a domácími premiérami,...

více...
 
Plzeňské rodinné fotoalbum mapuje identitu a charakter města
Plzeňské rodinné fotoalbum mapuje identitu a charakter města

Nahlédnout do minulého a nynějšího každodenního života Plzeňanů a rozpoznat identitu a charakter města na základě starých i současných…

více...
 
   

Projekty města

Titul Evropské hlavní město kultury se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU s cílem podpořit evropskou kulturní spolupráci.Umožní občanovi vyhledat policistu, strážníka nebo zastupitele zodpovědného za problematiku konkrétní lokality. Poskytne občanovi odpovědi na nejčastější dotazy týkající se bezpečnosti.
Naše město se dnes řadí v oblasti rozvoje, podpory a zkvalitňování sociálních služeb na přední příčku v celonárodním hodnocení a tuto pozici nehodlá v budoucnu opustit.Více než deset tisíc m2 kancelářských, poloprovozních a laboratorních ploch tvoří moderní infrastrukturu na podporu výzkumu, vývoje a inovací.

 

Weby města

Aplikace a webové prezentace

Městské organizace
Městské obvody

Město Plzeň je rozděleno do deseti městských obvodů. Konkrétní informace naleznete na webových stránkách těchto městských obvodů:

Základní školy
Mateřské školy

 

Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Titul Evropské hlavní město kultury se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU s cílem podpořit evropskou kulturní spolupráci. V roce 2015 ponese toto prestižní ocenění Plzeň, která v rámci programu nabídne několik stovek kulturních událostí od divadla, přes hudbu, výstavy, architekturu, tanec, performance i výtvarné instalace.

 

Návštěvníci i obyvatelé města se mohou těšit na celoroční sezónu nového cirkusu, monumentální oslavy 70. výročí konce války, výstavy plzeňských rodáků Jiřího Trnky, Gottfrieda Lindauera, Ladislava Sutnara či mnichovská avantgardní díla. V rámci projektu se otevřou industriální areály i nové divadlo. Program se uskuteční i v regionu, během léta v něm ožijí skvostné architektonické památky festivalem „9 týdnů baroka“.

 

Města, která se pro daný rok stala evropskou kulturní metropolí, jsou vyhledávaným cílem mnoha turistů a pro tento rok reprezentují v očích kulturní Evropy celou svou zemi. Do proměny města se zapojují místní i zahraniční tvůrci. Cílem projektu Plzeň 2015 je proměnit západočeskou metropoli v město známé nejen díky své průmyslové tradici a plzeňskému pivu, ale také jako kulturní město příjemné pro život i zajímavé pro návštěvníky.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Často používané odkazy

Užij si Plzeň

Tradiční akce města Plzně

16.1. - 31.12.2015
Otevři si Plzeň 2015!
2.3. - 29.3.2015
Smetanovské dny
13.3. - 13.3.2015
Žebřík